Znany sprinter: nie każdy musi być Lewandowskim!

Wypowiedź Marcina Nowaka, dyrektora działu współpracy międzynarodowej i projektów sportowych, PKOl

Z jaką odpowiedzialnością wiąże się praca nauczyciela wychowania fizycznego? – Jest to bardzo trudna praca, jest to misja, obarczona pewną odpowiedzialnością, bo jest to praca “na żywym organizmie”, praca z młodymi ludźmi – mówi AZiR Marcin Nowak, dyrektor działu współpracy międzynarodowej i projektów sportowych w Polskim Komitecie Olimpijskim, były sprinter, dwukrotny olimpijczyk.

Jak według niego powinny wyglądać lekcje wychowania fizycznego? – Myślę, że rolą nauczyciela jest uświadamianie dzieci: słuchajcie, nie każdy musi być Lewandowskim. Oczywiście wszyscy się starajmy. Nie każdy musi być Anitą Włodarczyk. Nie każdy ten medal olimpijski zdobędzie. Mało tego, zdobywają te trofea tylko nieliczni. Natomiast my mamy się przede wszystkim wspaniale bawić. Mamy odpoczywać, wbrew pozorom, mimo zmęczenia, na tych lekcjach. I te lekcje mają być ciekawe.

– podkreśla.

A także:

· O czym trzeba pamiętać, chcąc zostać trenerem sportowym lub nauczycielem w-f?

· Jak ważne jest promowanie sportu wśród młodych ludzi?

Marcin Nowak – dwukrotny olimpijczyk, finalista olimpijski i trzykrotny medalista Mistrzostw Europy w lekkoatletycznych biegach sprinterskich, dr nauk o kulturze fizycznej.

Wykładowca akademicki AWF Kraków, posiada tytuł i dyplom MBA. Inicjator, współorganizator i organizator wielu międzynarodowych imprez sportowych w Krakowie. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w zarządzaniu i pracy w stowarzyszeniach oraz instytucjach publicznych i rządowych. Ponad 3 lata kierował Departamentem Sportu Wyczynowego w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.