Wiceprezes firmy IT: informatyk to nie parasolnik

Wypowiedź Karoliny Rzońcy-Bajorek – wiceprezes zarządu Asseco Poland S.A.

Czy informatyków mogą z czasem zastąpić roboty? – Cały czas rozmawiamy o hasłach: cyfryzacja, robotyzacja, mechatronika… My będziemy ciągle o tym mówić, ale będzie potrzebny software, ktoś musi to wymyślić, napisać, więc nie wydaje mi się, żebyśmy za 50 lat mówiliśmy o informatyku w kontekście parasolnika dzisiaj. Absolutnie nie jest to zawód na wymarciu – mówi Karolina Rzońca-Bajorek, wiceprezes zarządu Asseco Poland S.A.

Czy dobry informatyk musi uczyć się od najmłodszych lat w tym kierunku? – Dzisiaj jest wiele historii sukcesów, gdzie ludzie się przebranżawiają. Aby być informatykiem trzeba oczywiście mieć pewne umiejętności, zdolności, natomiast da się je nabyć i przebranżowić się z innych zawodów. Jeżeli mamy takie chęci i faktyczne predyspozycje, to droga do zostania informatykiem jest otwarta – zaznacza wiceprezes Asseco Poland. I dodaje, że obecnie na informatyków jest ogromne zapotrzebowanie na rynku.

A także:

  • Kto zasila szeregi  Asseco Poland? 
  • Jak rozpocząć karierę zawodową w tej firmie?

Karolina Rzońca-Bajorek – od 2021 r. wiceprezes ds. finansowych w Asseco Poland. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej, kierunku Finanse i Rachunkowość (specjalność: Finanse i Rachunkowość Przedsiębiorstw).

Karierę zawodową rozpoczęła w 2009 roku w ERNST & YOUNG AUDIT sp. z o.o. w dziale audytu, gdzie brała udział w audytach dużych klientów z sektora przedsiębiorstw. W latach 2012-2014 pracowała w Asseco Poland S.A. jako specjalista ds. finansów w Dziale Sprawozdawczości Grupy Asseco. W latach 2014-2015 była ekspertem ds. sprawozdawczości giełdowej w PHZ Baltona S.A. Od 2015 r. w Asseco Poland S.A. odpowiadała, jako dyrektor Działu Sprawozdawczości Grupy Asseco, za proces raportowania okresowego oraz wdrożenia i stosowania spójnej polityki rachunkowości w Asseco Poland S.A. oraz spółkach z grupy. Od 2019 r. jako dyrektor pionu finansowego Grupy Asseco zarządzała obszarem obejmującym procesy grupowe w zakresie rachunkowości zarządczej i controllingu. Posiada tytuł FCCA oraz certyfikat Ministra Finansów uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych.

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.