Filozofka: Poświęć czas na dodatkowy kurs i nie bój się porażek!

Wypowiedź dr. hab. Aleksandry Przegalińskiej-Skierkowskiej – filozofki i badaczki rozwoju nowych technologii

– Osoba trzydziestoparoletnia, która czuje niedosyt w aktualnej pracy, a z drugiej strony wie, że coś innego by ją kręciło, może spokojnie zdecydować, że poświęci trzy miesiące swojego życia na jakiś krótki kurs, który troszeczkę jej przeobrazi to, czym mogłaby się zajmować i nada inny kierunek – mówi dr hab. Aleksandra Przegalińska-Skierkowska, filozofka i badaczka rozwoju nowych technologii, profesor katedry zarządzania w społeczeństwie sieciowym w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

– Ja bardzo długo szukałam swojej pasji. Studiowałam co najmniej dwa kierunki zanim w końcu znalazłam to co mnie pasjonuje naprawdę, od 10 lat, czyli sztuczną inteligencję. Radą z mojej strony jest być dla siebie dobrym i wobec siebie cierpliwym. To nie jest tak, że musimy mieć od razu na siebie pomysł. Warto poszukiwać, nie bać się porażek, nie bać się tego, że ten pierwszy kierunek, który wybierzemy, będzie niewypałem.  Warto troszeczkę dać sobie czasu na to, żeby znaleźć to, o co chodzi. Czasami to się udaje szybko, ale jeśli to chwilę trwa, to czasami jest to też bardzo korzystne doświadczenie, bo wtedy jest się upewnionym w tym, co się lubi – dodaje dr hab. Aleksandra Przegalińska-Skierkowska.

A także: 

  • Jakie rady można dać młodym ludziom, którzy dopiero szukają swojej drogi?
  • Czy osoby w średnim wieku mają szansę na zmianę kierunku i rozwój w innej dziedzinie?
  • Czy dzisiejsza młodzież ma takie samo podejście do życia, jak starsze pokolenia?

Dr hab. Aleksandra Przegalińska-Skierkowska – filozofka, badaczka rozwoju nowych technologii, zwłaszcza technologii zielonej i zrównoważonej, humanoidalnej sztucznej inteligencji, robotów społecznych i technologii ubieralnych, prof. Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Stopień doktora nauk humanistycznych w dyscyplinie filozofia uzyskała w 2014 roku w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Absolwentka The New School for Social Research w Nowym Jorku, gdzie uczestniczyła w badaniach dotyczących tożsamości w rzeczywistości wirtualnej, ze szczególnym uwzględnieniem Second Life.

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.