Wanda Baltaza: “To największa przyjemność w życiu człowieka!”

Wypowiedź dr. n. o zdr. Wandy Baltazy, dietetyka klinicznego, wykładowcy akademickiego

– Wybór ścieżki mojej kariery i edukacji był podyktowany tym, że zawsze interesowałam się kwestiami zdrowotnymi. Sama byłam aktywna fizycznie i starałam się dbać o swoje zdrowie. Zależało mi na tym, żeby pracować z ludźmi i  móc im pomagać (…). To był taki moment, kiedy dietetyka i cała wiedza na temat jedzenia bardzo intensywnie zaczęły się rozwijać. Wydawało mi się to dużo mniej inwazyjne niż chirurgia estetyczna, a jednocześnie dużo przyjemniejsze. Jedzenie jest przecież największą przyjemnością w życiu człowieka – o swoich wyborach zawodowych opowiada dr n. o zdr. Wanda Baltaza, dietetyk kliniczny, prowadząca program „Dieta Czy Cud” w TVN Style.

 –  Wybór studiów i to, czy nas zawiodą czy nie, to są dwie odrębne kwestie. Wszystko zależy od naszego indywidualnego podejścia. Ja poszłam na studia szukając konkretnych odpowiedzi. Byłam aktywną studentką, zadawałam dużo pytań. Robiłam też dużo oprócz studiowania: jeździłam na konferencje, kursy, samodzielnie się dokształcałam. Pracowałam podczas studiów. Studia to nie jest rozwiązanie, to  podpowiedź – dodaje.

dr n. o zdr. Wanda Baltaza – dietetyk kliniczny, absolwentka i wykładowca Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia, prowadząca programu „Dieta Czy Cud” w TVN Style. Autorka publikacji naukowych, doniesień konferencyjnych, kursów, a także artykułów i wystąpień dla mediów, m.in. dla gazet “Moda Na Zdrowie”, “Fakt” i programu Onet Rano #Wiem. Autorka książki „Poczuj się lepiej” (wyd. Buchmann) i wielu publikacji naukowych. Często gości w mediach jako specjalistka od zdrowego odżywiania. Zawodowo pracuje z osobami chorymi, otyłymi oraz sportowcami i dziećmi. Uwielbia podróże, sport i jedzenie.

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.