Za 100 lat banki będą nadal istnieć, bo pieniądze zawsze są potrzebne

Wypowiedź Jolanty Wiewióry – dyrektor zarządzającej pionem HR i komunikacji w BGK

Jak bankowość może wyglądać w najbliższej przyszłości, a jak za 100 lat? – Zaczynałam pracę w banku komercyjnym w 2007 roku i muszę powiedzieć, że wtedy oddziały otwierały się na potęgę. Dzisiaj to, co widzimy, to jest na pewno zamykanie się oddziałów, czyli mniej będzie tych stacjonarnych wizyt w oddziałach. Banki przechodzą na narzędzia on-linowe, w zasadzie każdy produkt można kupić on-line. Bankowość będzie się zmieniała bardzo mocno, w takim technicznym tego słowa znaczeniu. Czyli mniej zobaczymy ulic z bankami, już ich mniej widzimy – mówi Jolanta Wiewióra, dyrektor zarządzająca pionem HR i komunikacji w Banku Gospodarstwa Krajowego.

– Jak to będzie za 100 lat? Chyba banki będą istnieć, bo pieniądze zawsze są potrzebne na to, żeby się rozwijać. Jest bardzo dużo ludzi, którzy mają fantastyczne pomysły, wśród nich jest wielu młodych ludzi, którzy jeszcze nie mają pieniędzy. I tutaj wchodzą banki – dodaje Wiewióra.

A także:

  • Czy praca bankowca może być ciekawa?
  • Czy to prawda, że dobry bankowiec nie ma serca? 
  • Czy BGK prowadzi programy stażowe dla studentów?

Jolanta Wiewióra – od 2017 r. dyrektor zarządzająca pionem HR i komunikacji w Banku Gospodarstwa Krajowego. Wcześniej przez 10 lat pracowała w Banku Zachodnim WBK, gdzie najpierw jako HR biznes partner, a następnie dyrektor HR współtworzyła strategię zarządzania zasobami ludzkimi i pracowała nad jej sukcesywną implementacją. Pierwsze szlify merytoryczne i menedżerskie zdobywała zaś w międzynarodowych strukturach Coca-Cola Company. Z wykształcenia jest prawnikiem. Jest też certyfikowanym trenerem oraz diagnostą MBTI.

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.