Pani doktor z telewizji! Czy udział w programie miał wpływ na jej karierę?

Wypowiedź dr. n. o zdr. Wandy Baltazy, dietetyka klinicznego, wykładowcy akademickiego

– Szczęśliwie sama propozycja poprowadzenia programu “Dieta czy cud” (TVN Style) pojawiła się chwilę po tym, jak obroniłam doktorat. Była to miła odskocznia, ale też nauczenie się innego sposobu komunikacji. – o swoim doświadczeniu medialnym opowiada dr n. o zdr. Wanda Baltaza, dietetyk kliniczny.

 – Ciągle pracujemy na uczelni, jesteśmy pochłonięci pracą naukową, wyjeżdżamy na konferencje. Ten język komunikacji musi być odpowiednio wyższy. Nagle okazuje się, że nauczenie się mówienia do szerszej widowni, do innego typu odbiorcy, do tego, żeby dostosować komunikację i przekaz tak, by każdy niezależnie od zawodu, wykształcenia czy miejsca zamieszkania mógł to zrozumieć, to fantastyczne doświadczenie. Bardzo często wykorzystuję to ucząc moich studentów, (…) żeby byli w stanie przekazać wszystkie te dane naukowe, wszystkie te mądre, ważne rzeczy każdemu odbiorcy. I to jest prawdziwa sztuka – dodaje.

dr n. o zdr. Wanda Baltaza – dietetyk kliniczny, absolwentka i wykładowca Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia, prowadząca programu „Dieta Czy Cud” w TVN Style. Autorka publikacji naukowych, doniesień konferencyjnych, kursów, a także artykułów i wystąpień dla mediów, m.in. dla gazet “Moda Na Zdrowie”, “Fakt” i programu Onet Rano #Wiem. Autorka książki „Poczuj się lepiej” (wyd. Buchmann), wielu publikacji naukowych, a także artykułów dla prasy. Często gości w mediach jako specjalistka od zdrowego odżywiania. Zawodowo pracuje z osobami chorymi, otyłymi oraz sportowcami i dziećmi. Uwielbia podróże, sport i jedzenie.

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.