Własna firma w młodym wieku? Tak!

Wypowiedź Katarzyny Kosakowskiej – wiceprzewodniczącej Komisji Krajowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Samozatrudnionych „wBREw”

Polska gospodarka, podobnie jak większość gospodarek, jest zdominowana przez mikroprzedsiębiorstwa. Ich udział w strukturze wszystkich przedsiębiorstw wynosi aż 97,0%.* Wciąż obserwujemy tendencję wzrostową w tym obszarze. Ale czy przyszli właściciele takich firm są odpowiednio przygotowani do ich prowadzenia?

– Szkolenia w zakresie przedsiębiorczości, z tego,  jak prowadzić własne przedsiębiorstwo, z tego, jak być biznesmenem na własny rachunek – to fundament dla orientacji we współczesnej rzeczywistości, we współczesnej gospodarce – mówi Katarzyna Kosakowska, wiceprzewodnicząca Komisji Krajowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Samozatrudnionych „wBREw”. 

– Wiedza o tym, w jaki sposób można zarabiać na życie, to bardzo istotna sprawa – dodaje.  Tym bardziej, że sposobów i form, w jakich można świadczyć pracę, jest naprawdę wiele.  – Lepiej wiedzieć za młodu, lepiej się tego nauczyć wcześniej i wiedzieć, jak to działa. W tym aspekcie szkolenia są nie tylko potrzebne, one są konieczne – zapewnia nasza rozmówczyni.

Jeśli wciąż nie czujecie się przekonani, koniecznie musicie wysłuchać tej rozmowy do końca!

*https://firma.um.warszawa.pl

A także:

  • Czy warto założyć swój własny biznes?
  • Jak prowadzić dobry biznes w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej?

Katarzyna Kosakowska – wiceprzewodnicząca Komisji Krajowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Samozatrudnionych „wBREw”, pierwszego w Polsce związku zawodowego zrzeszającego osoby samozatrudnione i świadczących pracę w innych formach. Aktywna uczestniczka sfery pożytku publicznego. Ekspertka prawna i doradca z bogatym doświadczeniem lobbingowym i menedżerskim, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru rynku pracy, dialogu społecznego i praw człowieka.

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.