Obszar ESG to miejsce dla ludzi otwartych

Wypowiedź Filipa Osadczuka, pełnomocnika zarządu ds. ESG w PGE Polskiej Grupie Energetycznej

Równowaga jest ważna nie tylko w życiu prywatnym, ale także w działalności przedsiębiorstw i instytucji. Dlatego na rynku jest coraz więcej firm, które wdrażają w życie standardy ESG (Environmental, Social and Governance – czynniki związane z ochroną środowiska, społeczne i dot. ładu korporacyjnego). Ten proces z kolei nierozerwalnie wiąże się z tworzeniem nowych działów i stanowisk na rynku pracy. Jakie trzeba mieć kompetencje, by móc zajmować się rozwijaniem strategii ESG w przedsiębiorstwach?

– My poszukujemy różnego rodzaju kompetencji tworząc zespół ESG. Ludzi mających doświadczenie w strategii, komunikacji, ale również w procesach operacyjnych (…) Myślę, że każdy może znaleźć tu dla siebie miejsce – o rekrutacji w PGE Polskiej Grupie Energetycznej opowiedział nam Filip Osadczuk, pełnomocnik zarządu ds. ESG. 

A także:

• Czy kierunek studiów determinuje możliwość zajmowania się strategią ESG?

• Jaką wiedzę trzeba posiadać, by móc pracować przy jej wdrażaniu?

Filip Osadczuk – pełnomocnik zarządu ds. ESG w PGE Polskiej Grupie Energetycznej, sekretarz Komitetu ds. Zrównoważonego Rozwoju, a także szef Wydziału Relacji Inwestorskich i Zrównoważonego Rozwoju. 

Od 2014 r. związany z PGE. Wcześniej zdobywał doświadczenie m.in. w branży konsultingowej. Współtworzył strategiczne projekty związane z transformacją energetyczną PGE i ich komunikacją. Bezpośrednio zaangażowany w dialog z inwestorami, agencjami ratingowymi oraz bankami.

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.