„Te studia nie są potrzebne tak do końca”

Wypowiedź Marcina Radomskiego, dziennikarza i krytyka filmowego

– Może powiem coś kontrowersyjnego będąc dziennikarzem, ale studia dziennikarskie nie są potrzebne tak do końca. Szczególnie osobom, które chcą zajmować się jakąś węższą dziedziną – ekonomią, biznesem, sportem czy np. kulturą, filmem. To jest wiedza, którą po pierwsze trzeba zdobyć studiując konkretny kierunek, a po drugie to jest wiedza, której człowiek uczy się w praktyce – mówi Marcin Radomski, dziennikarz i krytyk filmowy, piszący o polskim i zagranicznym kinie.

Studiował dziennikarstwo filmowe, ale jego pierwszym wyborem były studia na kierunku kulturoznawstwo. To one go ukształtowały. – Te studia na pewno poszerzyły moje horyzonty, bo to były takie studia, na których uczyłem się wielu dziedzin sztuki. Był film, teatr i była muzyka, a wszystko dotyczyło antropologii kultury, czyli poznawania człowieka w różnych kontekstach kulturowych – przekonuje.

A także:

  • Jakie jeszcze korzyści przynoszą studia na kierunku kulturoznawstwo?
  • Co można robić po tym kierunku?
  • Dlaczego Marcin Radomski zajął się dziennikarstwem?

Marcin Radomski – dziennikarz i krytyk filmowy. Ukończył kulturoznawstwo w Instytucie Kultury Polskiej UW. Studiował również Film & Media na Uniwersytecie w Amsterdamie i dziennikarstwo filmowe w Collegium Civitas.

Od kilku lat pisze o polskim i zagranicznym kinie oraz przeprowadza wywiady dla „Magazynu Filmowego”, „Kina”, „Dziennika. Gazety Prawnej”, „Plusa Minusa”, Onetu, Wirtualnej Polski, Culture.pl, Naekranie.pl, Weekend.gazeta.pl. Redaktor w Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. Wcześniej pracował jako redaktor i wydawca w „Hali odlotów” TVP Kultura i „Kocham kino” TVP 2. Prowadzi warsztaty filmowe we współpracy z Filmoteką Szkolną. Relacjonuje zagraniczne festiwale filmowe m. in. w Berlinie i Cannes. Od lat współpracuje z najważniejszymi festiwalami filmowymi w Polsce. Moderator dyskusji i spotkań z twórcami. Przez cztery lata był koordynatorem programowym Międzynarodowego Forum Filmów Krótkometrażowych – Cinemaforum w Warszawie. Prowadzi autorski kanał na YouTube – KINOrozmowa, gdzie rozmawia z aktorami i reżyserami o aktualnych premierach kinowych.

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.