Jesteś miłośnikiem sportu i lubisz o nim opowiadać? Szukasz pracy w dużej redakcji sportowej? Specjalnie dla ciebie dowiedzieliśmy się, jakie są kryteria zatrudnienia w jednej z głównych stacji telewizyjnych. Jak przygotować się do takiej rekrutacji?
– Paradoks polega na tym, że nie trzeba kończyć Akademii Wychowania Fizycznego. To jest ostatni argument, który by decydował o tym, czy kogoś przyjmujemy do pracy, czy też nie – mówi Marian Kmita, dyrektor ds. sportu w Telewizji Polsat. – Pierwsze pytanie, jakie zadawałem kandydatowi do pracy w naszej redakcji, to od której strony zaczynał lekturę gazety, kiedy nauczył się czytać. Jeśli od ostatniej, to okej – dodaje.
Czy sportu można się nauczyć? Czy masz szansę na pracę w ponad 100-osobowej redakcji sportowej? Sprawdź!
A także:
- Co oprócz sportowej wiedzy przydaje się w pracy w telewizji?
- Czy można mieć własne sympatie klubowe w redakcji sportowej?
Marian Kmita – dyrektor ds. sportu w Telewizji Polsat. Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku historia. Ukończył studium komunikacji społecznej na kierunku organizacja i zarządzanie UWr, PWr i Central Connecticut State University oraz kurs Senior Editor BBC 1995.
W latach 1992-94 rzecznik wojewody wrocławskiego, 1994-95 r. szef Informacji i Sportu TVP Wrocław. Od 1996 do 2001 r. prezes zarządu tygodnika „Słowo Sportowe” oraz w 1996-99 r. szef sportu TVP 1. Od 1999 r. dyrektor ds. sportu Telewizji Polsat.