Jak powstają fortuny polskich przedsiębiorców?

Wypowiedź Rafała Brzoski – przedsiębiorcy, prezesa InPost

Jesteś lub chcesz być przedsiębiorcą? Zastanawiałeś się, co zrobić, by na Twoim koncie pojawił się pierwszy milion? Czy zgodnie ze znanym powiedzeniem trzeba go ukraść? – Fortuny polskich przedsiębiorców powstają z bardzo ciężkiej pracy – przekonuje Rafał Brzoska, prezes InPost i Grupy Kapitałowej Integer.pl, jeden z najbogatszych Polaków (7. miejsce na Liście 100 Najbogatszych Polaków „Forbesa” 2021, z majątkiem wycenianym na 5,6 mld zł).

– Zaczęło się od 20 tys. zł. Co więcej, po 4 miesiącach z tych 20 tys. zł zostało 2 tys. zł. Jeszcze miały 3 tygodnie minąć i zamknęlibyśmy ze wspólnikami firmę. No i wtedy zdarzyło się to coś, czyli ten „good luck”, który trzeba też mieć w biznesie. On spowodował, że pojawiły się pierwsze przychody, coraz większe, pojawiła się rentowność i znacznie większa wizja – tak Brzoska wspomina swoje pierwsze kroki w biznesie. – Każdy musi wypracować swoją ścieżkę, być dobrym obserwatorem i widzieć, co wokół niego się dzieje. I to tworzy szanse, na bazie których powstają biznesy – dodaje.

A także:

• Czy strach jest dobrym doradcą? 

• Czy w biznesie dobrze jest kierować się intuicją?

Rafał Brzoska – współwłaściciel i prezes międzynarodowej Grupy Kapitałowej Integer.pl, przedsiębiorca, menedżer, mecenas start-upów. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie).

W 2006 r. założył firmę InPost i zorganizował w Polsce sieć samoobsługowych paczkomatów. W 2011 r. pojawił się po raz pierwszy na Liście Najbogatszych Polaków Forbesa. W 2021 r. InPost debiutował na giełdzie w Amsterdamie, a Rafał Brzoska powrócił na listę najbogatszych Polaków i to od razu do pierwszej dziesiątki, zajmując 7. miejsce, z majątkiem wycenianym na 5,6 mld zł. Laureat wielu prestiżowych nagród, w tym Super Wektora 2021 (nagrody przyznawanej przez Pracodawców RP), za stworzenie międzynarodowego technologicznego championa rynku logistycznego, za przełomowe i nowatorskie paczkomaty, a także za największy w historii technologiczny giełdowy debiut polskiej spółki za granicą.

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.