Energetyka odnawialna? Nie ma od niej odwrotu!

Wypowiedź Włodzimierza Ehrenhalta, wiceprezesa Stowarzyszenia Energetyki Odnawialnej

Branża energetyki odnawialnej jest bardzo perspektywiczna. Polska ma w tej dziedzinie jeszcze dużo do zrobienia. – Polityka klimatyczna nie jest tylko polityką klimatyczną. To jest zmiana w ogóle stylu życia i to jest rozwój w inną stronę. Stąd oczywiście energetyka odnawialna, ciepłownictwo odnawialne, transport elektryczny będzie się rozwijać. I nie ma od tego odwrotu – mówi Włodzimierz Ehrenhalt, wiceprezes Stowarzyszenia Energetyki Odnawialnej. 

Jak dodaje, w obrocie gospodarczym związanym z energetyką odnawialną będą potrzebni specjaliści z wielu dziedzin. Jakich? Posłuchaj całej wypowiedzi eksperta.

A także:

  • Co warto studiować, aby znaleźć pracę w tej branży?
  • W jaki sposób rynek energetyki odnawialnej będzie się rozwijać?

Włodzimierz Ehrenhalt – wiceprezes Stowarzyszenia Energetyki Odnawialnej, członek zarządu Związku Pracodawców Prywatnych Energetyki „Lewiatan” oraz doradca Parlamentarnego Zespołu Górnictwa i Energii. Członek założyciel Bussines Centre Club. Autor raportu Założenia Do Strategii Rozwoju Energetyki w Polsce, opracowanego na zlecenie Rady Dialogu Społecznego. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej.

Od 2007 r. zajmuje się zagadnieniami związanymi z inwestycjami w energetyce. Był m.in. dyrektorem generalnym „FINADVICE POLSKA” – szwajcarsko-austriackiej firmy doradczej w branży energetycznej, doradcą zarządu francuskiej spółki GB Corporation – jednego z bardziej znaczących deweloperów farm wiatrowych w Polsce, a także prezesem zarządu firmy Conerga sp. z o.o. SKA, prowadzącej projekty farm wiatrowych i elektrowni biomasowych.

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.