Ruch lotniczy – Polska wprowadzi to pierwsza w Europie!

Wypowiedź Janusza Janiszewskiego – p.o. prezesa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej

–  PAŻP przygotowuje się właśnie na przebudowę ruchu lotniczego. To przede wszystkim inwestycje w nowoczesne technologie, które zoptymalizują koszty, zoptymalizują codzienną pracę kontrolerów ruchu lotniczego, informatorów służby informacji powietrznej i całego personelu operacyjnego – mówi Janusz Janiszewski,  p.o. prezes Polskiej Agencja Żeglugi Powietrznej.

Jako pierwsza w Europie Polska wprowadzi nowoczesny system zarządzania ruchem lotniczym, m.in. oparty o trajektorię 4D. Co ważne, został on zaprojektowany w naszym kraju. W czym jeszcze mogą pomóc nowoczesne technologie w tej branży? Obejrzyj nasz materiał!

A także:

  • Kto w Polsce projektuje nowoczesne rozwiązania IT dla ruchu lotniczego?
  • Jak rynek lotniczy zmienią bezzałogowe statki powietrzne?

Janusz Janiszewski – p.o. prezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Absolwent Akademii Sztuki Wojennej (dawniej AON) na kierunku Zarządzanie ruchem lotniczym, ukończył również studia ekonomiczne we Wrocławiu.

Od 1999 r. jest kontrolerem ruchu lotniczego i posiada unikalną, ekspercką wiedzę i doświadczenie z obszaru planowania, rozwoju i zarządzania ruchem lotniczym. W trakcie swojej kariery zawodowej pełnił odpowiedzialne funkcje menadżerskie i zarządcze w PAŻP. Ponadto jest stałym członkiem Zespołu Doradczego Pełnomocnika Rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego, odpowiedzialnym za kwestie związane z rozwijaniem infrastruktury w związku z planowaną rozbudową sieci lotnisk w Polsce. W listopadzie 2020 r. został członkiem Network Management Board – Rady Zarządzania Siecią. Od grudniu 2019 r. jest też Przewodniczącym Rady Sterującej A6 Alliance – grupy największych europejskich dostawców usług żeglugi powietrznej.

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.