– Studia geologiczne są bardzo rozwijające, więc na pewno dały mi dużo więcej niż by mi dały np. studia humanistyczne, ponieważ geolog musi twardo chodzić po ziemi, liczyć się z faktami. Te studia uczą dobrego wnioskowania i wszystkich procesów myślowych, które trzeba w życiu później stosować. No i człowiek jest blisko natury, to też wykształca pewną osobowość, która jest później bardzo przydatna – i w życiu w ogóle, i w życiu zawodowym – mówi Andrzej Arendarski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej, absolwent Wydziału Geologii Uniwersytetu Warszawskiego.
Co można robić po geologii?
– Dzisiaj geolodzy są bardzo potrzebni również w gospodarce, ponieważ bez nich nie można wydać np. decyzji o budowie. Są także potrzebni przy lokalizacji, określeniu różnych zasobów materialnych i bogactw. Znajdą więc pracę i w kopalni, i w odkrywce, i w przedsiębiorstwie budowlanym – zapewnia Arendarski.
A także:
- Dla kogo jest geologia?
- Jak wyglądają studia na tym wydziale?
- I jakie egzaminy czekają przyszłych studentów?
Andrzej Arendarski – współzałożyciel i prezes Krajowej Izby Gospodarczej od chwili jej powstania w 1990 r. Absolwent Wydziału Geologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów doktoranckich w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN, doktor nauk humanistycznych.
Ekspert ekonomiczny i działacz gospodarczy. Poseł na Sejm RP w latach 1989 – 1993 r. Minister Współpracy Gospodarczej z Zagranicą w rządzie Hanny Suchockiej. W latach 2008 – 2016 był wiceprezesem EUROCHAMBRES – Stowarzyszenia Europejskich Izb Przemysłowo-Handlowych z siedzibą w Brukseli. Członek wielu organizacji i stowarzyszeń krajowych i zagranicznych, których celem jest wspieranie rozwoju gospodarczego. Odznaczony wieloma wysokimi odznaczeniami krajowymi i zagranicznymi, m. in. Krzyżem Komandorskim i Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, a także Orderem Uśmiechu.