Uczelnia powinna przesuwać nasze granice

Wykład dr. Marka Waszkowiaka, rektora Wyższej Szkoły Kadr Menedżerskich w Koninie

– Warto studiować, ponieważ prędzej czy później pojawią się bariery blokujące awans lub możliwości podejmowania decyzji – mówi dr Marek Waszkowiak, rektor Wyższej Szkoły Kadr Menedżerskich w Koninie. Jak zaznacza, paleta wydziałów uczelni jest bardzo szeroka – od energetyki po pedagogikę. Zapewnia także, że co roku zmieniany jest zakres programu nauczania – tak, aby jak najlepiej odpowiadał na aktualne zapotrzebowanie.

Kiedy Marek Waszkowiak rozpoczynał naukę 40 lat temu, standardem były zapewniające wielotorową edukację studia dzienne. Według niego, obecnie na znaczeniu coraz bardziej zyskują studia niestacjonarne, które umożliwiają pracującemu studentowi świadomy wybór studiów będących idealnym uzupełnieniem rozwoju zawodowego. – W tym momencie to ja, jako odbiorca edukacji, decyduję o tym, czego oczekuję od uczelni. I to nie zawsze musi być najlepsze uczelnia. Dla normalnego życia jest potrzebna uczelnia, która przesuwa nasze granice – uważa rektor WSKM.

Czym warto kierować się przy wyborze studiów? Więcej w nagraniu wykładu.

Autor:

dr Marek Waszkowiak – rektor Wyższej Szkoły Kadr Menedżerskich w Koninie. Ukończył studia na Wydziale Matematyczno-Fizyczno-Chemicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz uzyskał stopień doktora na Akademii Rolniczej w Poznaniu.

Menedżer, chemik i polityk. Były prezydent Konina (1990-1994) i radny miejski oraz senator IV i VI kadencji. Przez kilkanaście lat był zatrudniony jako pracownik naukowy w stacji badawczej w Koninie, pracował również w prywatnych spółkach na kierowniczych stanowiskach.

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.