Na początku drogi zawodowej ważne jest znalezienie mistrza

Wypowiedź Krzysztofa Krystowskiego, prezesa Związku Pracodawców Klastry Polskie

Jak zauważa Krzysztof Krystowski, prezes Związku Pracodawców Klastry Polskie, zarówno ekonomia, jak i zarządzanie są naukami z pogranicza nauk ścisłych i nauk społecznych, dlatego będą dobrymi propozycjami kierunków studiów dla zainteresowanych obydwoma obszarami. Zaznacza też, jak istotny jest wybór uczelni i oferowana przez nią jakość kształcenia. – Niektóre szkoły ekonomiczne, o nawet bardzo wysokiej renomie, w praktyce okazują się trudnymi miejscami do nauki, tzn. takimi, gdzie uczelnia w dużym stopniu pozostawia pozyskiwanie wiedzy na barkach samego studenta – mówi. Jego zdaniem, większość studentów nie radzi sobie dobrze w takim modelu kształcenia.

– Absolwent uczelni o profilu ekonomicznym ma bardzo duże pole do popisu po zakończonych studiach – zaznacza Krzysztof Krystowski, który jest absolwentem Wydziału Zarządzania i Informatyki Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Według niego, pierwszą pracę warto rozpocząć jeszcze w czasie studiów. – Buduje to siłę człowieka, odporność i lepsze rozeznanie w prawdziwym świecie – wyjaśnia i dodaje, że podstawa praktyczna, a nie tylko wiedza książkowa, jest niezwykle cenna. Krystowski podkreśla także, jak ważne na początku zawodowej drogi jest znalezienia mistrza, czyli kogoś, kto jest nie tylko wybitnym specjalistą w swojej dziedzinie, ale przede wszystkim może być dla nas autorytetem, także życiowym. – Wtedy ta nauka zupełnie inaczej idzie i efekty są lepsze – dodaje.

Jakie zainteresowania przydają się w studiowaniu ekonomii? Gdzie można pracować po studiach ekonomicznych? Więcej w nagraniu.

Autor:

Krzysztof Krystowski – prezes Związku Pracodawców Klastry Polskie, wiceprezydent wykonawczy Pracodawców RP, wiceprezes European Clusters Alliance, prezes Śląskiego Klastra Lotniczego i Związku Pracodawców Federacja Firm Lotniczych. Absolwent Wydziału Zarządzania i Informatyki Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Uzyskał tytuł MBA w Wyższej Szkole Zarządzania Polish Open University i Oxford Brookes University, a także ukończył studia doktoranckie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Ekonomista, menedżer branży lotniczej i obronnej. W latach 2003-2006 podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej. Później m.in. menedżer w Grupie Avio i prezes zarządu Grupy Bumar. Był również prezesem i dyrektorem zarządzającym PZL-Świdnik oraz wiceprezesem Leonardo Helicopters. Od 2019 r. jest jednym z dziesięciu niezależnych ekspertów Komisji Europejskiej w grupie ds. klastrów.

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.