Kluczowe jest poszukiwanie praktycznego kontaktu z zawodem

Wypowiedź Alfreda Kubczaka, dyrektora ds. korporacyjnych Żabka Polska, będącej partnerem strategicznym AZiR

– Mamy obecnie sytuację, w której jest mnóstwo możliwości poszerzania swojej edukacji, również po studiach – mówi Alfred Kubczak, dyrektor ds. korporacyjnych firmy Żabka Polska. Podkreśla także wpływ, który wywarły na niego samego dodatkowe kursy i szkolenia oraz już praktyczne doświadczenie zawodowe.

– Największą wiedzę uzyskujemy, kiedy weryfikujemy to, do czego nas przygotowuje edukacja, z tym, jak będziemy musieli pracować na rzecz poszczególnych organizacji – zauważa Alfred Kubczak. Choć wybór kierunku studiów jest jednym z najbardziej istotnych wyborów w życiu młodego człowieka, nie zamyka on możliwości rozwoju również na innych polach, a kluczowe, zdaniem gościa Akademii, jest poszukiwanie praktycznego kontaktu z zawodem. To właśnie taką formę nauki uważa on za najcenniejszą i zachęca do podjęcia pierwszej pracy już w czasie studiów, by w momencie ich ukończenia dysponować podstawowymi doświadczeniami w świecie biznesu.

Co jeszcze radzi studentom?

Więcej w nagraniu.

Alfred Kubczak – dyrektor ds. korporacyjnych firmy Żabka Polska, która jest partnerem strategicznym Akademii Zarządzania i Rozwoju