Medycyna jest otwarta dla wielu i potrzebuje wielu

Wypowiedź prof. Henryka Skarżyńskiego, dyrektora Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu

Jak podkreśla prof. dr hab. n. med. Henryk Skarżyński, otolaryngolog, audiolog i foniatra, twórca i dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu oraz Światowego Centrum Słuchu, przez ostatnie dziesięciolecia medycyna uległa znacznym zmianom i obecnie jest „otwarta dla wielu i potrzebuje wielu”. – Dziś możemy mówić o naukach medycznych, które odnoszą się nie tylko do konkretnych specjalności, ale także do nauk o zdrowiu – mówi Skarżyński. Oprócz lekarzy specjalistów są więc potrzebni m.in. inżynierowie kliniczni, technicy, psycholodzy, pedagodzy, logopedzi czy audioprotetycy.

– Dzisiaj w obszarze nauk o zdrowiu jest miejsce dla bardzo wielu osób i to jest wielkie otwarcie medycyny. Te osoby mają swoje konkretne role i to one są przyszłością medycyny XXI i następnych wieków – uważa prof. Skarżyński. Według niego bez ich zainteresowania naukami ścisłymi, ale również obszarami typowo humanistycznymi, nie byłoby współczesnej medycyny. – Potrzebujemy każdej z tych osób do codziennej pracy z pacjentem. Wzajemnie przenikamy się w swoich działaniach, każdy ma swoją określoną rolę – zaznacza.

Jakie możliwości oferuje medycyna? Więcej w nagraniu.

Autor:

prof. dr hab. n. med. Henryk Skarżyński – otolaryngolog, audiolog i foniatra, twórca i dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu oraz Światowego Centrum Słuchu, konsultant krajowy w dziedzinie otorynolaryngologii. Jest absolwentem Akademii Medycznej w Warszawie, profesorem honorowym Brigham Young University (USA), profesorem nadzwyczajnym State Medical and Pharmaceutical University Nicolae Testemitanu (Mołdawia) oraz doktorem honoris causa Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.