Medycyna to przygoda życia

Wypowiedź prof. dr hab. n. med. Piotra H. Skarżyńskiego, członka zarządu Centrum Słuchu i Mowy Medincus

– Medycyna, jak powiedział śp. prof. Religa, to przygoda życia. Są to długie studia, ciężkie, ale uczą nas bardzo wielu różnych aspektów. Jeśli ktoś chce mieć kontakt z ludźmi, nie tylko pomóc, ale widzieć satysfakcję na twarzy rodziców leczonego dziecka, to są studia dla niego – mówi prof. dr hab. n. med. Piotr H. Skarżyński, otorynolaryngolog,  audiolog i foniatra.

Piotr H. Skarżyński, absolwent zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim oraz Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, na którym uzyskał tytuł doktora nauk medycznych, a następnie tytuł doktora habilitowanego, podkreśla, że studiując medycynę, trzeba być oczywiście przygotowanym na ciężką pracę i dużo nauki. – Warto się interesować pewnymi rzeczami, od przyrody, po chemię i różne eksperymenty, żeby mieć łatwiej, ale nie tylko takie osoby się nadają na te studia – zaznacza znany otorynolaryngolog, członek zarządu Centrum Słuchu i Mowy Medincus.

Czego można spodziewać się na studiach medycznych?

Więcej w nagraniu wypowiedzi.

Autor:

Piotr Henryk Skarżyński – prof. dr hab. nauk medycznych i nauk o zdrowiu, mgr zarządzania, członek zarządu Centrum Słuchu i Mowy Medincus. Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego (specjalizacje: prawo w zarządzaniu i zarządzanie przedsiębiorstwem) oraz I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest otorynolaryngologiem, audiologiem i foniatrą. W 2019 roku otrzymał tytuł naukowy profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu.

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.