Jak się pracuje w urzędzie?

Wypowiedź Dariusza Kacprzaka, zastępcy burmistrza dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy

– To jest nasza rola, jako zarządzających, żeby odpowiednio kierować ścieżkami kariery zawodowej urzędników. Mam tego przykłady z własnej pracy, bo sam miałem takich urzędników – w jednym miejscu miałem skargi i byliśmy niezadowoleni. Przesuwaliśmy urzędnika do innego wydziału i okazywało się, że świetnie się tam odnalazł i potrafił rewelacyjnie pracować – mówi Dariusz Kacprzak, zastępca burmistrza dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy.

Jakie są zalety pracy w urzędzie?

– Urząd jest dobrym pracodawcą szczególnie w czasie covidu, dlatego że jest stabilny, a wynagrodzenie wpływa na konto systematycznie. Muszę powiedzieć, że trochę współczuję podmiotom, które prowadzą działalność gospodarczą – każdemu, kto ma w tej chwili zablokowaną możliwość zarobkowania (…) Urzędnicy niejednokrotnie narzekają na wynagrodzenia. W tym wypadku okazało się, że jako pracodawca urząd ma też swoje zalety – zaznacza  Kacprzak.

A także:

  • Jakie cechy powinien mieć (dobry) urzędnik?
  • Na jaką pracę powinien być przygotowany?
  • Jakie możliwości awansu zapewnia urząd?

Dariusz Kacprzak – zastępca burmistrza dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy. Absolwent politologii na Uniwersytecie Warszawskim i prawa na SWPS Uniwersytecie Humanistycznospołecznym w Warszawie. Ukończył też studia podyplomowe MBA w Prywatnej Wyższej Szkole Biznesu i Administracji w Warszawie, podyplomowe studia z zarządzania w administracji na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz studia doktoranckie z zakresu zarządzania na tej samej uczelni.

Pracował jako prywatny przedsiębiorca, członek zarządu spółek prawa handlowego i pracownik administracji samorządowej, m.in. jako dyrektor biura warszawskiego Ratusza. Był wykładowcą Uniwersytetu Warszawskiego i Wyższej Szkoły Zarządzania Nieruchomościami im. Polanowskiego w Warszawie. Współautor komentarza do ustawy o pracownikach samorządowych oraz autor i współautor artykułów z zakresu samorządu terytorialnego. Był zastępcą burmistrza dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy (2014-2017) i zastępcą burmistrza dzielnicy Białołęka (2017-2018). Jest jednym z warszawskich liderów Bezpartyjnych Samorządowców.

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.