Dziennikarz musi być ciekawy świata

Wypowiedź Agnieszki Romaszewskiej-Guzy, dyrektor Biełsat TV

– To jest w tej chwili zawód bardzo trudny, dlatego że jesteśmy w czasie, kiedy dziennikarstwo bardzo się zmienia – mówi Agnieszka Romaszewska-Guzy, założycielka i dyrektor Biełsat TV. Jak wyjaśnia, media w dużej mierze przeniosły się do Internetu i są zastępowane przez media społecznościowe. Pojawiają się także nowe formy dziennikarstwa.

Kto może myśleć o dziennikarstwie? – Po pierwsze to musi być człowiek ciekawy świata, który zechce pokazywać go swoim bliźnim, widzom, czytelnikom – tłumaczy Romaszewska-Guzy i przyznaje, że bardzo często obserwuje wśród dziennikarzy pewien rodzaj narcyzmu i zbyt dużego skupienia na sobie. – Dobrym dziennikarzem będziemy tylko wtedy, jeśli zainteresujemy się czymś poza nami i będziemy w stanie przekazać naszym widzom coś na temat otaczającego świata – uważa dyrektor Biełsat TV, absolwentka historii na Uniwersytecie Warszawskim.

Co cechuje dobrego dziennikarza? Jakie studia mogą być pomocne w tym zawodzie? Więcej w nagraniu.

Autor:  

Agnieszka Romaszewska-Guzy – założycielka i dyrektor Biełsat TV (od 2007 r.), należącej do TVP stacji telewizyjnej, która nadaje z Polski w językach białoruskim i rosyjskim, dostarczając rzetelne informacje i propagując na Białorusi rodzimą kulturę i język. Absolwentka Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Dziennikarka prasowa i telewizyjna. Od 1992 r. związana z Telewizją Polską, gdzie była m.in. szefem reporterów, wydawcą „Wiadomości”, reporterem krajowym i międzynarodowym, zajmowała również stanowisko dyrektora TV Polonia. W latach 2011-2017 wiceprezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.