Jak muzyk może się wyróżnić?

Wypowiedź Jarosława Kisińskiego, lidera zespołów Sztywny Pal Azji i KISSINSKY

– Słuchałem wiele różnej muzyki i oczywiście kopiowałem różne style muzyczne. (…) Ale założyłem sobie, że moje solówki muszą się wyróżniać –  tak, żeby jak ktoś je słyszy, to wiedział od razu: „Aha, to gra Jarek Kisiński”. I te 3 rzeczy, które potrafię, wystarczyły mi: pisać fajne teksty, układać piosenki i grać akordy w taki sposób, żeby wszyscy wiedzieli, że to jestem ja. Czyli coś trzeba zrobić, żeby cię wyróżniało, bo zespołów są tysiące, wokalistów też. Jak tego nie ma – po prostu przepadasz – uważa Jarosław Kisiński, lider zespołów Sztywny Pal Azji i KISSINSKY.

Jakie błędy popełniają początkujący muzycy?

– Wydaje mi się, że najgorsze jest to, że młodzi ludzie mają często za wielkie wymagania. Ja sam nigdy ich nie miałem – to znaczy miałem je oczywiście wobec siebie, natomiast nie myślałem w takich kategoriach, że zdobędę świat, czy zawojuję sale koncertowe. To wszystko przyszło z czasem i w odpowiednim momencie. Jeżeli żyjesz zgodnie ze sobą i masz plany, marzenia, które wprowadzasz w życie, to myślę, że to przyjdzie – zapewnia Kisiński.

A także:

  • Co muzyk sądzi o programach typu talent show?
  • Jak uniknąć rozczarowań na początku kariery?
  • Gdzie został zauważony legendarny zespół Sztywny Pal Azji?

Jarosław Kisiński – lider i współzałożyciel zespołów Sztywny Pal Azji i KISSINSKY.Gitarzysta, autor tekstów, kompozytor, wokalista, a także saksofonista.

Ukończył Szkołę Muzyczną II stopnia im. W. Żeleńskiego w Krakowie w klasie saksofonu. Jego profesjonalny debiut sceniczny miał miejsce w 1982 roku (koncert w krakowskiej hali Wisły z zespołem Instytucja). W 1986 r. razem z Leszkiem Nowakiem założył legendarny Sztywny Pal Azji. Odpowiada za największe przeboje zespołu, takie jak „Wieża radości, wieża samotności” jako autor tekstów oraz współautor muzyki. W 2021 r. ukazała się płyta „Koniec czy początek”, debiutancki album grupy KISSINSKY  – nowej formacji, którą założył wraz z Wojtkiem Wołyniakiem.

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.