Dla kogo studia na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina?

Wypowiedź Janusza Wawrowskiego, światowej sławy skrzypka, dr. sztuk muzycznych, wykładowcy UMFC

Jakie możliwości oferuje Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie? – Teraz mamy również kierunki związane z muzyką jazzową, z muzyką dawną czy z muzyką współczesną. Są też kierunki kształcące w zakresie kompozycji, zarówno klasycznej, jak i tej związanej z tworzeniem muzyki elektronicznej – mówi dr Janusz Wawrowski, światowej sławy skrzypek, wykładowca UMFC.

Student kształcący się na Uniwersytecie Muzycznym może zająć się również dyrygenturą, czy też reżyserią dźwięku – filmową, bądź tą związaną z produkcją fonograficzną. – Tych opcji, wydziałów, kierunków, rzeczywiście jest dość dużo. UMFC to największa uczelnia muzyczna w Polsce i warto poświęcić czas, żeby zapoznać się z jej pełną ofertą edukacyjną – radzi Wawrowski.

Na co powinien się przygotować kandydat na studia muzyczne? Jak wyglądają zajęcia na Uniwersytecie Muzycznym? Jaka przyszłość czeka absolwenta uczelni? Więcej w nagraniu.

Janusz Wawrowski – światowej sławy skrzypek, doktor sztuk muzycznych i wykładowca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina (UMFC). Absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie. Obronił doktorat na Wydziale Instrumentalnym UMFC.

Laureat wielu krajowych i międzynarodowych konkursów skrzypcowych. Koncertował m.in. w Filharmonii Berlińskiej, Musikverein w Wiedniu czy Filhamonii Narodowej w Warszawie. Pomysłodawca i dyrektor artystyczny międzynarodowych festiwali promujących muzykę polską –„Muzyka na szczytach w Zakopanem” i „Muzyczne przestrzenie w Wielkopolsce”. Uhonorowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Laureat Fryderyka 2017 za płytę „Sequenza”.