Czy warto startować w talent show?

Wypowiedź Jana Traczyka, wokalisty, kompozytora, aktora musicalowego

– Często mówi się o tym, że np. małe dzieci śpiewają „Dziwny jest ten świat” Niemena czy „Niech żyje bal” – czyli piosenki śpiewane raczej z perspektywy osób, które już coś przeżyły. To skrajny przykład, ale trzeba myśleć o tym, żeby ten repertuar był przede wszystkim pasujący do nas, bo czasem widzi się trochę karykaturalne sytuacje, kiedy ktoś śpiewa i widać, że po prostu to kompletnie nie jest to. A był tam np. jakiś wysoki dźwięk, który mu wychodził i chciał się nim popisać albo myślał, że z jakiegoś powodu będzie ten utwór mile widziany – mówi Jan Traczyk, wokalista, kompozytor i aktor musicalowy.

Jak wyglądają jego plany związane z karierą solową?

– Nareszcie mogę już powiedzieć, że nie jest to wydanie pierwszej płyty, ponieważ już ją wydałem, a przez ostatnich 5 lat to zawsze było: „Już wydaję płytę, już mam singla, już prawie”. A teraz już ta płyta jest wydana i to był dla mnie naprawdę fantastyczny moment – takiego zrzucenia z siebie ciężaru, który naprawdę długo nosiłem na swoich barkach. Napisane i niewydane utwory ciążą artyście, więc dobrze jest je wypuścić i pokazać światu – przyznaje Traczyk.

A także:

  • Dlaczego warto pójść do talent show?
  • O czym powinien pamiętać każdy wokalista?
  • Jak Jan Traczyk wspomina udział w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”?

Jan Traczyk – wokalista, aktor musicalowy, kompozytor, a także autor tekstów. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Kompozycji. Ukończył Zespół Państwowych Szkół Muzycznych II st. im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Piosenki.

Jako dziecko debiutował w głównej roli w operze dziecięcej „Pan Marimba” w Teatrze Wielkim w Warszawie. W latach 2011–2017 śpiewał w teatrze Studio Buffo, gdzie wcielał się m.in. w rolę Jana, głównego bohatera musicalu „Metro”. Od 2016 roku do 2019 roku występował w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni jako Gringoire – w musicalu „Notre Dame de Paris”. W Warszawskim Teatrze Roma zagrał główne role w musicalach „Piloci” oraz „Aida”. Jest laureatem wielu konkursów wokalnych i kompozytorskich (Piosenki), m.in. Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga. Był uczestnikiem kilku programów typu talent show. Współpracuje ze Studiem Accantus, gdzie wykonuje covery musicalowych przebojów. W 2020 r. ukazała się jego debiutancka płyta „Nadal jestem”.

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.