Dobry Zawód – Fajne Życie. Zawód weterynarz.

Czy od razu wiedziałem, że będę leczyć zwierzęta? Zdecydowanie nie. Wiedziałem jedynie, że lubię biologie i kocham mojego psa Sabrinę – mówi weterynarz Piotr Tomaszewski, właściciel lecznicy dla zwierząt „Filemon” w Łomży. – Przez pierwsze lata po zdobyciu wykształcenia pracowałem u kogoś, w różnych lecznicach w Poznaniu. W końcu przyszedł czas, abym, jako patriota lokalny, […]

Czy od razu wiedziałem, że będę leczyć zwierzęta? Zdecydowanie nie. Wiedziałem jedynie, że lubię biologie i kocham mojego psa Sabrinę – mówi weterynarz Piotr Tomaszewski, właściciel lecznicy dla zwierząt „Filemon” w Łomży. – Przez pierwsze lata po zdobyciu wykształcenia pracowałem u kogoś, w różnych lecznicach w Poznaniu. W końcu przyszedł czas, abym, jako patriota lokalny, wrócił do Łomży, na rodzinne Podlasie. Tu postanowiłem założyć własną lecznicę dla zwierząt – opowiada.

Obecnie w zdecydowanej większości przypadków pupile traktowane są jak pełnoprawni członkowie rodziny, które w razie potrzeby mogą liczyć na najlepszą opiekę medyczną. Ten wzrost świadomości, że o zwierzęta należy dbać i troszczyć się nie mniej niż o człowieka to nie jedyny powód, dlaczego warto zainteresować się profesjami z zakresu weterynarii. Kolejny jest taki, że lekarz weterynarz czy technik weterynarii mają bardzo szerokie możliwości zawodowe.

Autor:
Piotr Tomaszewski – weterynarz, właściciel lecznicy dla zwierząt w Łomży.
Wykład w ramach projektu Dobry Zawód – Fajne Życie, przeprowadzonego w partnerstwie przez Białostocką Fundację Kształcenia Kadr, Stowarzyszenie Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego, Miasto Suwałki, Izbę Rzemieślniczą i Przedsiębiorczości w Białymstoku, Łomżyńskie Forum Samorządowe, Miasto Bielsk Podlaski oraz Suwalski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Suwałkach (zrealizowany na terenie woj. podlaskiego w okresie od 15.04.2017 do 14.04.2019 r.).

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.