Jaki powinien być przyszły lekarz?

Wypowiedź prof. Henryka Skarżyńskiego, dyrektora Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu

– Przyszły lekarz musi przede wszystkim zastanowić się, czy potrafi być konsekwentny, ponieważ pacjenci, którzy do nas przychodzą, często nas zaskakują. Wydaje nam się, że pacjent ma błahe schorzenie, a okazuje się, że jest zupełnie inaczej – mówi prof. dr hab. n. med. Henryk Skarżyński, otolaryngolog, audiolog i foniatra, twórca i dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu oraz Światowego Centrum Słuchu.

Jak podkreśla prof. Skarżyński, lekarz powinien rozwijać swoją wyobraźnię, korzystając z różnych dziedzin, a jego wiedza nie powinna ograniczać się do znajomości grup krwi czy leków. W innym wypadku nie będzie dobrym lekarzem.

Czym, jeśli nie medycyną interwencyjną, może zajmować się przyszły lekarz,? Więcej w nagraniu.

Autor:

prof. dr hab. n. med. Henryk Skarżyński – otolaryngolog, audiolog i foniatra, twórca i dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu oraz Światowego Centrum Słuchu, konsultant krajowy w dziedzinie otorynolaryngologii. Jest absolwentem Akademii Medycznej w Warszawie, profesorem honorowym Brigham Young University (USA), profesorem nadzwyczajnym State Medical and Pharmaceutical University Nicolae Testemitanu (Mołdawia) oraz doktorem honoris causa Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.