Twórca „Kilera”: Pomysły rodzą się w sposób nadprzyrodzony

Wypowiedź Piotra Wereśniaka, reżysera filmowego, scenarzysty i pisarza

Chcesz zostać scenarzystą? A może masz już pierwsze próby pisania scenariuszy na swoim koncie? Posłuchaj, co radzi Piotr Wereśniak, reżyser filmowy, scenarzysta i pisarz, któremu popularność przyniósł scenariusz „Kilera”.

– Jeżeli się chce doskonalić swój warsztat scenarzysty, to trzeba pisać teksty, trzeba pisać scenariusze i trzeba te teksty rozpowszechniać, czyli pokazywać innym. Trzeba starać się zainteresować tymi tekstami innych filmowców, może ktoś coś zrobi, przeczyta. Samo to, że pokażemy komuś swój tekst – najlepiej komuś, kto się na tym zna – i poprosimy o opinię, skorzystamy z niej, to już jest bardzo wiele. To jedyny sposób, żeby się czegoś nauczyć – mówi Akademii Zarządzania i Rozwoju Piotr Wereśniak.

Ile czasu zajmuje mu pisanie scenariuszy i nad czym teraz pracuje? O tym więcej w naszym materiale.

A także: 

  • Czy pisania scenariuszy filmów można się nauczyć?
  • Jak powstał scenariusz „Kilera”? 
  • Skąd czerpać pomysły na scenariusze?

Piotr Wereśniak – polski reżyser, scenarzysta i pisarz. Pierwsze doświadczenie zawodowe zdobył w 1992 r., gdy wygrał konkurs czasopisma „Film” na najlepszy pomysł filmowy. Popularność przyniósł mu „Kiler”, do którego w 1997 roku napisał scenariusz. Trzy lata później zadebiutował jako reżyser „Zakochanych”. Dziś na koncie ma wiele produkcji filmowych i telewizyjnych.

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.