Jakie możliwości daje telekomunikacja?

Wypowiedź Stanisława Bukowskiego, lidera zespołu Stach Bukowski

– W zasadzie po takich studiach można robić wszystko, bo są to studia interdyscyplinarne, więc można projektować sieci telekomunikacyjne, sieci radiowe, można być programistą, czy robić układy elektroniczne. Niektórzy robią też strony internetowe. Na starcie ma się szerszy wybór, w czym można się potem specjalizować. Moi koledzy zrobili np. taką pracę (Snapchat to zapoczątkował, że można sobie robić jakieś efekty na twarzy), że kierując aparat na samochód można zobaczyć, jak wyglądałyby na nim poszczególne felgi. Naprawdę spektrum jest bardzo duże – mówi Stanisław Bukowski, muzyk, a jednocześnie student telekomunikacji na Politechnice Warszawskiej.

Czy młody muzyk wiąże przyszłość z tym kierunkiem?

– Z samą telekomunikacją nie. Teraz poważnie traktuję swoją pracę, która jest związana z branżą IT. Ale telekomunikacja umożliwia mi szersze pole do rozwoju, bo cała branża jest szeroka. Wiadomo, że warto się w czymś specjalizować, ale jak ma się szersze pojęcie, to zawsze lepiej. Tak jak w każdym zawodzie, nawet w muzyce – przekonuje lider, wokalista i perkusista zespołu Stach Bukowski.

A także:

  • Dlaczego muzyk wybrał studia inżynierskie?

Stanisław Bukowski – lider zespołu Stach Bukowski – wokalista i perkusista. Studiuje telekomunikację na Politechnice Warszawskiej.

Absolwent szkoły muzycznej I stopnia. Początki zespołu Stach Bukowski, który tworzy z Agnieszką Kamińską (basistka) i Robertem Ostoją-Lniskim (gitarzysta), sięgają gimnazjum. W zespole śpiewa i gra na perkusji – jednocześnie! W marcu 2020 r. premierę miał debiutancki album zespołu „Czerwony SUV”. Płytę promował utwór tytułowy oraz singiel „Lew”. Zespół ma również na koncie współpracę muzyczną z takimi artystami jak KIWI czy Kwiat Jabłoni.

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.