Czy Festiwal „Dwa Brzegi” potrzebuje wolontariuszy?

Wypowiedź Grażyny Torbickiej, dyrektor artystycznej Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi”

– Jeśli ktoś chce rzeczywiście zobaczyć, jak tworzy się takie wydarzenie kulturalno-artystyczne, jak np. Festiwal „Dwa Brzegi”, to warto się do nas zgłosić i być wolontariuszem. Jedyny problem jest taki, że my mamy grono wolontariuszy, które jest z nami przez kolejne lata i nie chcą zwalniać tych miejsc – mówi Grażyna Torbicka, dyrektor artystyczna wydarzenia. Jego 15. edycja odbyła  się w dniach 31.07 – 08.08.2021 r. w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą pod nazwą BNP Paribas „Dwa Brzegi”.

– Z roku na rok coraz bardziej czuję, jak doskonale się rozumiemy, jak każdy szanuje nawzajem drugą osobę i pracę drugiej osoby. To jest bardzo ważne i dla mnie też bardzo budujące, to mi dodaje skrzydeł. Jak widzę, że zespół się rozumie, że zespół funkcjonuje jak ten przysłowiowy szwajcarski zegarek, to właściwie festiwal mógłby trwać i trzy, i cztery tygodnie – nie czuje się zmęczenia – zapewnia Torbicka. 

Grażyna Torbicka – dziennikarka, prezenterka telewizyjna, krytyk filmowy. Autorka koncepcji programowej Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym – Janowcu nad Wisłą, od 2007 r. jego dyrektor artystyczna. Absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie, w stopniu magistra sztuki.

Pracę w TVP rozpoczęła w 1985 r., do 2016 r. związana z TVP 2. Współautorka kultowego magazynu filmowego „Kocham Kino”. Autorka licznych programów telewizyjnych i reportaży o tematyce filmowej. W TVN Fabuła prowadzi magazyn filmowy „Grażyna Torbicka zaprasza”, a w Radiu Zet audycję „Kocham Cię kino”. Laureatka wielu nagród, m.in. siedmiu Wiktorów i trzech Telekamer. Otrzymała także statuetkę Super Wiktora oraz Złotą Telekamerę. Jurorka na Międzynarodowych Festiwalach Filmowych w Berlinie, Cannes, Bari. Członkini Polskiej i Europejskiej Akademii Filmowej oraz FIPRESCI, czyli Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych. Za działalność w dziedzinie kultury otrzymała Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, a także medal Stella Della Solidarieta Italiana, przyznany przez Prezydenta Republiki Włoch za zasługi w promocji kultury włoskiej.

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.