Jak zdać egzamin do szkoły teatralnej?

Wypowiedź Justyny Wasilewskiej, aktorki

– Trzeba być blisko siebie z tymi przygotowywanymi tekstami czy piosenkami. Nie uciekać od siebie, tylko właśnie jak najbardziej pokazać siebie – wtedy ta komisja ma szansę zobaczyć ciebie. Jak komisja widzi jakąś autentyczność w człowieku, to mi się wydaje, że to jest najważniejsza wartość – mówi Justyna Wasilewska, aktorka filmowa i teatralna.

Co było najtrudniejsze na egzaminie do szkoły teatralnej?

– Stres. To są ogromne emocje, a tak naprawdę to zazwyczaj jest największy problem w ogóle – ten moment, kiedy dopada cię taki lęk, z którym młody człowiek jeszcze nie do końca umie sobie radzić (…). Kiedy udawało mi się znaleźć ten punkt radości z tego momentu i takiej naturalnej jakby satysfakcji z tego, że mogę teraz coś komuś opowiedzieć, że mogę teraz coś komuś dać od siebie, te momenty okazywały się najbardziej cenne i te momenty moim zdaniem sprawiły, że ja te etapy przeszłam – mówi Wasilewska, która ukończyła Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

A także:

  • Kiedy Justyna Wasilewska postanowiła, że zostanie aktorką?
  • Za którym razem dostała się do szkoły teatralnej?
  • Czy zdarza się, że studenci w szkole teatralnej są gnębieni?

Justyna Wasilewska – aktorka filmowa i teatralna. Absolwentka Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

Debiutowała rolą Wiedźmy w „Makbecie” w reżyserii Mariusza Grzegorzka na deskach Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi, z którym współpracowała do 2013 r. W tym samym roku związała ze Starym Teatrem w Krakowie. Od 2014 roku aktorka TR Warszawa, gdzie stworzyła role w takich spektaklach jak: „Druga kobieta”, „Moja walka”, czy „Cząstki kobiety”. Na wielkim ekranie stworzyła kreacje w takich filmach jak: „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”, „Serce miłości”, „Zabawa zabawa”, czy „Ikar. Legenda Mietka Kosza”. Zagrała jedną z głównych ról w serialu „Nieobecni”.

Otrzymała wiele nagród i wyróżnień, m.in. Grand Prix Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki na 30. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu czy nominację do Paszportu Polityki w kategorii teatr. Była dwukrotnie nominowana do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego, przyznawanej młodym aktorom wyróżniającym się „wybitną indywidualnością”.

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.