To nie mogą być osoby, które mają wstręt do liczb

Wypowiedź Macieja Krzesińskiego – dyrektora ds. marketingu i współpracy z zagranicą, Zarząd Morskiego Portu Gdynia

Dlaczego warto iść na studia ekonomiczne? – Młodzi ludzie, którzy wybierają ten kierunek, będą mieli okazję kupić sobie trochę czasu. Będą mogli zdecydować w trakcie studiów, czym chcą się tak naprawdę w życiu zajmować – mówi Maciej Krzesiński, dyrektor ds. marketingu i współpracy z zagranicą w Zarządzie Morskiego Portu Gdynia S.A. – To nie jest tak, że ekonomista będzie pracował wyłącznie w bankach, instytucjach finansowych czy instytucjach z otoczenia biznesu. Z tą ekonomią, biznesem i rachunkowością zetkniemy się wszędzie – zapewnia nasz rozmówca. 

A także: 

  • Jakie predyspozycje powinien mieć przyszły student ekonomii?
  • Co dają studia ekonomiczne?
  • Czy wybór uczelni ma znaczenie?

Maciej Krzesiński – dyrektor ds. marketingu i współpracy z zagranicą oraz kierownik projektu – Port Zewnętrzny Gdynia, realizowanego przez Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego na Wydziale Zarządzania, Katedry Ekonomiki i Organizacji Przedsiębiorstw oraz Katedry Inwestycji i Nieruchomości w Sopocie.

Doświadczony menadżer w zakresie kompleksowego zarządzania projektami oraz akceleracji innowacyjnych rozwiązań dla branży morskiej. Uczestniczył w inicjatywach wspierających sektor MSP oraz współpracował z korporacjami w ramach projektów inkubacyjnych. Tworząc powiązania kooperacyjne pomiędzy kontrahentami w branży z powodzeniem realizował kontrakty w zakresie remontów i budowy nowych statków oraz segmentu offshore. W marcu 2021 r. powołany na stanowisko wiceprzewodniczącego Rady Inteligentnej Specjalizacji Pomorza w zakresie technologii offshore oraz portowo-logistycznych.

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.