Jak wygląda praca dziennikarza ekonomicznego?

Wypowiedź Andrzeja Steca, redaktora naczelnego Gazety Giełdy i Inwestorów „Parkiet”

– Dzisiaj mamy już nie tylko papier, czyli dzisiaj trzeba być dziennikarzem tak naprawdę od rana do wieczora. Co nie znaczy, że od rana do wieczora zajmuje się pracą i pisze artykuły – nie, ale trzeba śledzić swój obszar, którym się zajmujesz i interesujesz. Dlatego też lepiej mieć takie hobby – wtedy tak naprawdę spędzasz bardzo miło czas, realizujesz się, a przy okazji masz pracę, za którą ci jeszcze płacą. I robisz to dobrze, bo się na tym znasz i lubisz to – mówi Andrzej Stec, redaktor naczelny Gazety Giełdy i Inwestorów „Parkiet”.

Co przydaje się w pracy dziennikarza ekonomicznego?

 – Wiedza ekonomiczna jest jednak potrzebna, nie tylko umiejętności dziennikarskie – żeby rozmawiając z prezesem, maklerem, analitykiem czy ekonomistą wiedzieć, o czym się rozmawia, zwłaszcza w świecie ekonomii i finansów – zaznacza Stec.

A także:

  • Czy redakcja „Parkietu” jest otwarta na stażystów?
  • Jakie warunki powinien spełniać kandydat na staż?
  • Co wyróżnia pracę w tej redakcji?

Andrzej Stec – redaktor naczelny Gazety Giełdy i Inwestorów „Parkiet” oraz zastępca redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”. Absolwent ekonomii na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Posiada licencję maklera papierów wartościowych. Zanim trafił do mediów, pracował w Biurze Maklerskim BPH. Karierę dziennikarską zaczynał jako stażysta w dziale gospodarczym „Gazety Wyborczej”, gdzie później zajmował się analizą i komentowaniem wydarzeń giełdowych. W 2007 r. został redaktorem działu Inwestor w „Pulsie Biznesu”. Z „Parkietem” związany jest od 2012 roku, gdy objął stanowisko zastępcy redaktora naczelnego.

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.