Jak zostać liderem?

Wypowiedź Sergiusza Trzeciaka, prezesa Fundacji Polski Instytut Liderów

– Jest bardzo dużo mitów wokół słowa „lider”. Lider to nie jest ktoś, kto przystawia pistolet do głowy i mówi: „Chodź za mną” albo „Ty musisz coś zrobić”. Lider to jest osoba, która swoją własną postawą zachęca innych, żeby podążali za nim – mówi Sergiusz Trzeciak, prezes Fundacji Polski Instytut Liderów.

Czym zajmuje się Polski Instytut Liderów?

– Przede wszystkim trzeba wiedzieć, po co chcę być liderem, bo jeżeli będę wiedział „po co”, to nauczę się również „jak”. I właśnie w tym miejscu pomaga nasza Fundacja Polski Instytut Liderów, która wychodzi z założenia, że Polska potrzebuje liderów, więc „łowimy talenty, szlifujemy diamenty”. Chcemy szkolić młodych, zdolnych ludzi w przedziale mniej więcej od 18. do 30. roku życia, ale też dostarczyć im wsparcia mentoringowego, bo chcemy łączyć pokolenia – wyjaśnia Trzeciak.

A także:

  • Co charakteryzuje dobrego lidera?
  • Co zrobić, aby dołączyć do PIL?  

dr Sergiusz Trzeciak – prezes zarządu Fundacji Polski Instytut Liderów. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Wydziału Prawa Uniwersytetu Środkowoeuropejskiego w Budapeszcie. Doktorat obronił na Wydziale Stosunków Międzynarodowych London School of Economics.

Prawnik, politolog, ekspert personal brandingu, wizerunku publicznego, public relations i marketingu politycznego. Trener i konsultant polityczny z międzynarodowym doświadczeniem. Doradza m.in. partiom politycznym i kandydatom w wyborach, a także firmom i osobom publicznym w obszarach: budowania marki osobistej, kształtowania wizerunku publicznego i public relations. Absolwent i wykładowca Szkoły Liderów. Wykładowca personal brandingu Executive MBA i DBA Polskiej Akademii Nauk oraz marketingu politycznego w Collegium Civitas. Autor 10 książek z zakresu personal brandingu, marketingu politycznego i analizy politycznej, które ukazały się w Polsce i Wielkiej Brytanii. 

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.