Kto może znaleźć pracę w branży energetycznej?

Wypowiedź Rafała Bontera, prezesa zarządu Xylem Water Solutions Polska

– Bez energii elektrycznej świat po prostu przestanie istnieć, więc w tej branży bardzo mocno szukałbym obszarów, gdzie mogę wykorzystać swój talent. Natomiast jeżeli chodzi o same „podbranże” w tym obszarze, myślę, że jest tam miejsce dla osób z IT, dla inżynierów i dla ludzi z innowacjami, bo jeżeli chodzi o energię elektryczną, to wiemy, że będzie się musiało coś zmienić – mówi Rafał Bonter, prezes Xylem Water Solutions Polska.

Jakich pracowników szuka Xylem?

– Nie potrzebujemy osób, które będą bardzo mocno trzymały się schematów, bo pandemia nam pokazała, że te schematy nagle się walą i musimy wymyślić coś zupełnie innego. Jeżeli ktoś myśli, analizuje i, co też jest istotne, nie boi się wypowiadać własnego zdania, ma u nas pracę – zachęca Bonter. 

A także:

  • Jak wybrać odpowiedni kierunek studiów?
  • Jak skutecznie rozwinąć swoją karierę?

Rafał Bonter – prezes Xylem Water Solutions Polska. Absolwent Akademii Morskiej w Szczecinie oraz studiów MBA na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Posiada 18-letnie doświadczenie w międzynarodowych korporacjach, w segmencie budowlanym i przemysłowym. Pracował na stanowiskach prezesa, dyrektora zarządzającego i dyrektora sprzedaży w takich firmach, jak Lafarge Polska czy Otis Elevator. Od 2017 roku prezes Xylem Water Solutions Polska.

Xylem Water Solutions Polska to firma zajmująca się technologią wodną, będąca częścią globalnej grupy, obecnej w 150 krajach. Dostarcza technologie wodne i jest zaangażowana w rozwiązywanie kluczowych wyzwań związanych z tym surowcem. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom tworzy bardziej zrównoważony świat.

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.