Jak wyglądały początki zespołu Stach Bukowski?

Wypowiedź Stanisława Bukowskiego, lidera zespołu Stach Bukowski

– Oczywiście w sferze naszych marzeń cały czas było, żeby grać profesjonalnie, ale – nie oszukujmy się – do momentu, kiedy to nie nadejdzie, to tak do końca nie dowierza się, że jest na to szansa, bo konkurencja jest bardzo duża. Wytwórnie muzyczne owiane są jakąś mistyczną i magiczną aurą, nie wiadomo w ogóle, kto to jest, kto się tym zajmuje i jak to się robi – przyznaje Stanisław Bukowski, wokalista i perkusista zespołu Stach Bukowski.

Jak powstał zespół Stach Bukowski?

– Poznałem się z Robertem i Agnieszką w II klasie gimnazjum. W liceum w końcu ukształtował nam się zespół, wtedy 5-osobowy. Graliśmy głównie covery. Nasze drogi z dodatkowym gitarzystą i wokalistką rozeszły się wraz z napisaniem matury i pójściem na studia. My z Robertem i Agnieszką pojechaliśmy na studia do Warszawy. Tam zaczęliśmy robić próby i wtedy zaczął nam się kształtować zespół Stach Bukowski. Z racji tego, że przy poprzedniej naszej formacji śpiewałem chyba ze 2 piosenki na koncertach, stwierdziliśmy, że może spróbuję robić to już ciągle. Tak to się ułożyło, potem udało nam się podpisać kontrakt – wspomina Bukowski.

A także:

  • Kiedy Stanisław Bukowski zaczął interesować się muzyką?
  • Jaką rolę w jego karierze odegrał zespół The Beatles?

Stanisław Bukowski – lider zespołu Stach Bukowski – wokalista i perkusista. Studiuje telekomunikację na Politechnice Warszawskiej.

Absolwent szkoły muzycznej I stopnia. Początki zespołu Stach Bukowski, który tworzy z Agnieszką Kamińską (basistka) i Robertem Ostoją-Lniskim (gitarzysta), sięgają gimnazjum. W zespole śpiewa i gra na perkusji – jednocześnie! W marcu 2020 r. premierę miał debiutancki album zespołu „Czerwony SUV”. Płytę promował utwór tytułowy oraz singiel „Lew”. Zespół ma również na koncie współpracę muzyczną z takimi artystami jak KIWI czy Kwiat Jabłoni.

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.