Doświadczenie to najwyższe wykształcenie człowieka

Wypowiedź Jacka Janiszewskiego, organizatora Welconomy Forum in Toruń, byłego ministra rolnictwa.

– Jestem przykładem człowieka, który robił właściwie wszystko – mówi o sobie Jacek Janiszewski,  minister rolnictwa i gospodarki żywnościowej w rządzie Jerzego Buzka, od ponad 20 lat organizator Welconomy Forum in Toruń, z wykształcenia technik elektronik, zootechnik oraz doktor socjologii.

Wyjaśnia, co uważa za najważniejsze w nauce i życiu zawodowym oraz radzi, jak najlepiej wykorzystać swoje wykształcenie, by czuć się spełnionym.  – Zanim się podejmie decyzję, jakie studia rozpocząć czy jakie kierunki własnego rozwoju przyjąć jako azymuty, warto dobrze się zastanowić, wszystkiego „dotknąć”, poczytać, ile się da – mówi Jacek Janiszewski.

Zaznacza też, że dzisiaj samo ukończenie studiów nie daje pozycji zawodowej. Co zatem warto robić, by taką pozycję osiągnąć?

Więcej w nagraniu wypowiedzi.

Autor:

Jacek Janiszewski – polski polityk, minister rolnictwa i gospodarki żywnościowej w rządzie Jerzego Buzka, poseł na Sejm III kadencji. Przewodniczący Rady Programowej Stowarzyszenia „Integracja i Współpraca”, będącego od 1994 r. organizatorem jednego z największych spotkań ekonomiczno-gospodarczych w Polsce, obecnie pod nazwą Welconomy Forum in Toruń. Absolwent Wydziału Zootechniki Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy. Uzyskał również stopień doktora nauk humanistycznych w dziedzinie socjologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W roku 2011 został uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.