Jak przygotować się na rozmowę kwalifikacyjną?

Wypowiedź Małgorzaty Frankowskiej, dyrektor HR w Benefit Systems

Jak przygotować się na rozmowę kwalifikacyjną? – Na pewno najważniejszą kwestią jest bycie świadomym, z kim mamy umówioną rozmowę – nie chodzi tylko o to, z kim personalnie i jaką funkcję ta osoba pełni w danej firmie. Często się tak zdarza, że kandydaci wysyłają wiele aplikacji i po prostu nie pamiętają, do jakiej firmy i do jakiej branży przychodzą na spotkanie. A my zwracamy uwagę na to, czy ktoś jest zmotywowany do tego, żeby związać się właśnie z nami, chociażby na taką krótkotrwałą przygodę – podkreśla Małgorzata Frankowska, dyrektor HR w Benefit Systems.

Według niej, pożądane cechy kandydata do pracy, z punktu widzenia rekruterów, to: inicjatywa, otwartość, ciekawość świata czy chęć do rozwoju. – Mam na myśli przede wszystkim ciekawość do tego, żeby uczyć się nowych rzeczy i poszukiwać nowych rozwiązań, czyli po prostu – warto być otwartym i mieć inicjatywę do działania – mówi Małgorzata Frankowska.

Czy warto mówić pracodawcy o swoich oczekiwaniach? Więcej w nagraniu.

Autor:

Małgorzata Frankowska – dyrektor HR w Benefit Systems. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Od ponad 20 lat pracuje w obszarze HR, w organizacjach o różnym profilu działalności: produkcyjno-handlowych (np. Levi Strauss, Grupa Żywiec), usługowych (np. Stowarzyszenie Interwencji Prawnej), logistycznych (np. Rhenus Logistics) z kapitałem polskim i zagranicznym, zarówno jako pracownik etatowy, jak i freelancer (np. OSM-PGNiG, Stocznia Gdańsk, Enea). Posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu zarówno funkcją personalną, jak i obszarami eksperckimi w ramach HR.

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.