W telewizji wygląd ważniejszy niż słowa?

Wypowiedź Omeny Mensah – dziennikarki, prezenterki telewizyjnej, przedsiębiorczyni

Chcesz pracować w telewizji? Czego można się tam nauczyć? – Nigdy w życiu nie marzyłam o pracy w telewizji, ale była to najlepsza przygoda zawodowa, jaka mi się przytrafiła. Praca w telewizji po pierwsze nauczyła mnie pracy w reżimie czasowym – że czas jest bardzo ważny. Trzeba pewne zadania wykonywać szybko, żeby efekt był odpowiedni – mówi  Omenaa Mensah, dziennikarka, prezenterka telewizyjna, przedsiębiorczyni.

– Praca w telewizji wyznaczyła sposób, w jaki pracuję i jakich ludzi szukam do pracy w swoich spółkach – dodaje. A co jest ważne w tej pracy? – Więcej emocji przekażemy naszym ciałem, naszym ruchem, tym, jak wyglądamy, tym, co na siebie włożymy, niż czasami słowami. Stąd też taka kariera social mediów, obrazów, zdjęć, filmów, no i telewizji oczywiście – podkreśla Omenaa Mensah.

A także:

  • Jak znaleźć swoje miejsce w telewizji?
  • Czy łatwo jest prezentować pogodę w telewizji?
  • Kim chciała zostać Omenaa Mensah? 

Omenaa Mensah – dziennikarka, prezenterka telewizyjna, przedsiębiorczyni i ekspertka z zakresu autoprezentacji, ambasadorka magazynu „Forbes Women Polska”. Absolwentka stosunków międzynarodowych na Akademii Ekonomicznej w Krakowie (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie) i społeczno-ekonomicznych studiów doktoranckich w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Szerokiej publiczności znana jako dziennikarka i prezenterka telewizyjna w TVN, TVN24, TTV, a także w TVN STYLE. Prowadziła wiele programów o tematyce podróżniczej, sportowej, kulinarnej i lifestylowej. Była też prowadzącą „Luksusowe domy z Omeną” w stacji DOMO+  oraz producentem i prowadzącą serii „Wyjątkowe domy”, emitowanej na antenach TVN i TVN STYLE. Właścicielka firmy Omi Productions, specjalizującej się w produkcjach telewizyjnych, filmowych oraz formatów wideo na potrzeby internetu. Założycielka m.in. marek: Occhiello i Amante (garnitury męskie szyte na miarę), luksusowych marek meblowych Ammadora i A&H, współinwestorka kilku firm technologicznych oraz prezeska fundacji Omenaa Foundation.

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.