Naczelny Filmweb: „Śmieszy mnie, jak ktoś robi z krytyki filmowej rodzaj wyższej sztuki”

Wypowiedź Michała Walkiewicza – dziennikarza filmowego, redaktora naczelnego portalu Filmweb.pl

– Czytam ich mało, bo zaledwie kilka osób ma taki styl, który mi odpowiada, obiecujący przygodę, w którą mogę się udać z tekstem – mówi Michał Walkiewicz, redaktor naczelny portalu Filmweb.pl, zapytany o ulubionych krytyków filmowych.

Z dużym dystansem podchodzi do swojej pracy. Wychodzi z założenia, że lepiej to po prostu robić, niż o tym mówić. – Nie wypada wokół tego robić wielkiego halo – zaznacza. – Uświadomiłem sobie to na „MediaTorach” (Studenckie Nagrody Dziennikarskie – MediaTory – plebiscyt, w którym studenci dziennikarstwa doceniają swoje autorytety, przyp. redakcji). Przede mną był facet, który wyciągnął z więzienia Tomasza Komendę. Była dziewczyna, która zrobiła świetny materiał o Amazonie. Tam poczułem, że jest to trochę niepoważne w kontekście tego, czym może się zajmować dziennikarstwo w ogóle – puentuje.

A także:

  • Jaką drogę pokonał, by zostać redaktorem naczelnym wiodącego portalu filmowego?
  • Co wyróżnia dobrego krytyka filmowego?

Michał Walkiewicz – dziennikarz filmowy, redaktor naczelny portalu Filmweb.pl. Absolwent filmoznawstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Zwycięzca Konkursu im. Krzysztofa Mętraka (2008), laureat dwóch nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (2015, 2017) oraz MediaTora (2018). Wykładowca w Liceum Kreacji Gier Wideo (WSF), autor felietonów „Pop-Core” na Dwutygodnik.com oraz „Savepoint” w „PSX Extreme”. Prowadzi autorską audycję „Walkie-Talkie” na antenie Newonce.radio. W przeszłości współpracował m.in. z „Filmem”, „Kinem”, „Tygodnikiem Powszechnym”, „Playboyem”, „Maximem” i „Machiną”.

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.