Jak zacząć pracować w telewizji?

Wypowiedź Wojciecha Szeląga, dziennikarza, prezentera telewizyjnego

– Myślę, że każda osoba ma swoją drogę, te drogi są bardzo różne i nie wiem, czy da się skonstruować jakąś zasadę. Jesteś w odpowiednim miejscu, w odpowiednim czasie, spotykasz tych, a nie innych ludzi, a do tego okazuje się, że potrafisz zrobić coś, czego nie potrafi zrobić ktoś inny. I nagle dostajesz następne zadanie i powoli stajesz się dziennikarzem – przekonuje Wojciech Szeląg, dziennikarz, prezenter telewizyjny, w latach 1993-2021 związany z telewizją Polsat, a od kwietnia 2021 z portalem Interia.pl (grupa Polsat).

Co jest najbardziej fascynujące w pracy dziennikarza?

– Mnie najbardziej fascynowała i fascynuje możliwość spotykania bardzo różnych ludzi. (…) A poza tym tempo i zmienność – tzn. budzę się rano, mam wyrobiony pogląd na jakąś sprawę, a w ciągu dnia, realizując materiał czy spotykając się w studio z rozmówcami, rozmawiam z nimi i wieczorem mam kompletnie inny pogląd na tę samą sprawę. Nie wiem, ile musiałbym przeczytać, ile musiałbym obejrzeć, ile musiałbym poświęcić czasu i pracy, żeby dojść do takich wniosków. A to się dzieje wokół mnie – mówi Szeląg.

A także: 

  • W jaki sposób dziennikarz kreuje rzeczywistość?
  • Jak często w tej pracy zdarzają się wpadki?
  • I jak wyglądają „chwile pokory”?

Wojciech Szeląg – dziennikarz, prezenter telewizyjny. Absolwent historii na Uniwersytecie Gdańskim. 

Debiutował w 1992 r. w lokalnym programie informacyjnym „Panorama” w TVP Gdańsk. W 1993 r. związał się z telewizją Polsat, pierwszą prywatną telewizją ogólnopolską. Współtwórca, wydawca i prowadzący jej pierwszego programu informacyjnego „Informacje”. Współtwórca programów ekonomicznych emitowanych na antenach Polsatu, Polsat News i Polsat Biznes (wcześniej TV Biznes). W latach 2004-2015 był prowadzącym program „Wydarzenia” w Polsacie. Do 2015 r. był członkiem kapituły Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP. W latach 1998-2002 i 2009–2017 był członkiem rady nadzorczej Polskiej Agencji Prasowej. Od kwietnia 2021 w Interia.pl (grupa Polsat), gdzie m.in. prowadzi „Rozmowy Interii”.

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.