– Magia telewizji polega chyba na tym, że pokazuje ona tylko fragment rzeczywistości – kamera widzi tylko pewien kadr, nie widzi kontekstu. Bardzo ważne jest więc to, co się w tym kadrze znajdzie oraz to, jak występujemy – z jaką energią, z jakim nastawieniem i z jakim podejściem do drugiej osoby. I oczywiście na końcu – to, co mówimy, a jeszcze później – jak wyglądamy – mówi Anna Popek, dziennikarka i prezenterka telewizyjna, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach i podyplomowego Studium Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim.
Jak powinna być telewizja?
– Każdy ma dzisiaj telewizorek we własnym smartfonie – sami sobie jesteśmy operatorami, oświetleniowcami, sami kręcimy i puszczamy to w eter, a potem widzimy, jak zatacza szersze kręgi i rezonuje z opiniami innych. Ale przez to bywa czasem nieprzemyślane i nie zawsze wartościowe. Dlatego myślę, że telewizja powinna być właśnie tym miejscem, gdzie znajdują się przemyślane, merytoryczne, prawidłowe i dobrze skomponowane treści – uważa dziennikarka.
A także:
- Jak rozpoczęła się telewizyjna kariera Anny Popek?
- Jakie cechy mogą pomóc w odnalezieniu się w pracy w telewizji?
- Co dziennikarka uważa za swoją mocną stronę?
Anna Popek – dziennikarka i prezenterka telewizyjna. Absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Ukończyła również zaoczne podyplomowe Studium Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim.
Pracę w mediach rozpoczęła jako prezenterka TVP Katowice. Później pracowała we wrocławskim oddziale TVP, a następnie w TVP2 prowadziła południowe wydanie ekonomiczne „Panoramy”. Była rzeczniczką prasową PLL LOT. W 1999 r. została prezenterką TVP1, gdzie zaczynała od prowadzenia porannego programu „Kawa czy herbata”. Była również gospodynią kilku innych programów, m.in.: „Świat się kręci”, „Po prostu zdrowie”, „Dzień dobry, Polsko!”, a także współprowadzącą „Pytania na śniadanie”. Prowadziła audycje na antenach Radia Plus, Vox FM i Programu I Polskiego Radia, była szefową PAP Life. Obecnie prowadzi codzienny poranny program „Wstaje dzień” w TVP Info, „Wielkie Testy TVP” oraz audycję „Leniwe przedpołudnie” w radiowej Trójce. W 2019 r. wspólnie z Agnieszką Wójcik utworzyła fundację „Kulturalna Polska”, zajmującą się promocją polskiej kultury i propagowaniem dobrych manier. Autorka książek „Siostry gotują” oraz „Piękna 50-tka”.