Biologia, czyli analityczne myślenie i ćwiczenie pamięci

Wypowiedź Moniki Madej, rektora Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie

– Były to studia, w których nie dość, że trzeba było wykazać się analitycznym myśleniem, to też ogromną pracą pamięciową. Przyswojenie najróżniejszych nazw po łacinie czy cyklów biochemicznych było trudne, ale myślę, że wyćwiczenie pamięci też jest bardzo przydatne potem w życiu – wspomina studiowanie biologii dr Monika Madej, rektor Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Jak zapewnia, chociaż studia te wymagały sporego nakładu pracy, a zajęć było bardzo dużo, ich głównym atutem były liczne zajęcia praktyczne odbywające się w terenie.

– Myślę, że ten kierunek będzie zawsze ważny i ciekawy dla osób, które poszukują praw natury, chcą zrozumieć pewne rzeczy i procesy. Sądzę, że jest to bardzo dobry kierunek dla osób, które są ciekawe świata i które chcą wiedzieć po prostu dużo – uważa Monika Madej, absolwentka Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Jak wygląda przyszłość absolwenta studiów biologicznych? Więcej w nagraniu.

dr Monika Madej – rektor Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie (od 2011 r.). Ukończyła biologię na Uniwersytecie Warszawskim oraz ekonomię w Wyższej Szkole Inżynierskiej w Radomiu. Uzyskała stopień doktora nauk rolniczych w zakresie kształtowania środowiska – gospodarki odpadami na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.