Kto może pracować w energetyce?

Wypowiedź Roberta Perkowskiego, wiceprezesa zarządu ds. operacyjnych, PGNiG

– Branża energetyczna jest bardzo szeroka. Myślę, że każdy z Was się tam odnajdzie. Co  najważniejsze, jest to przede wszystkim bardzo rozwojowa branża. Dziś wszystkim wydaje się, że przyszłością jest Internet, technologie informatyczne. To prawda, ale one są zasilane prądem – podkreśla Robert Perkowski, wiceprezes zarządu ds. operacyjnych Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG).

Jakich specjalistów potrzebuje branża energetyczna?

– Przede wszystkim chciałbym poradzić, żeby podążać drogą, na której będziecie się czuli najlepiej, zgodną z waszymi predyspozycjami. Natomiast energetyka jest na tyle szeroka, że zmieści się tam wielu specjalistów z różnych branż. To mogą być informatycy, pracownicy administracyjni, czy prawnicy, bo to jest również cała masa różnego rodzaju umów, przedsięwzięć i inwestycji. Potrzebujemy więc kierowników projektu, oczywiście inżynierów,  zarówno tych, co projektują i tych, którzy nadzorują różnego rodzaju inwestycje, a także geologów czy petrofizyków – wyjaśnia Perkowski.

A także:

  • Jakim pracodawcą jest PGNiG?
  • Jakie są możliwości rozwoju w PGNiG?
  • I jakie nietypowe problemy ma spółka?

Robert Perkowski – wiceprezes zarządu ds. operacyjnych Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG). Pełni również funkcję prezesa zarządu Izby Gospodarczej Gazownictwa. Absolwent Prywatnej Wyższej Szkoły Businessu i Administracji w Warszawie. Ukończył także studia podyplomowe z Analityki Zarządzania w Instytucie Organizacji i Zarządzania w Przemyśle „ORGMASZ”. Przewód doktorski zrealizował w Instytucie Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk. Autor kilkunastu artykułów naukowych.

Menedżer, samorządowiec, ekonomista. Pracował m.in. w Ministerstwie Sprawiedliwości. W latach 2006-2018 był Burmistrzem Miasta Ząbki. Świadczył także usługi szkoleniowe oraz piastował inne funkcje publiczne. Był również Prezesem Zarządu Związku Samorządowców Polskich.

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.