Kariera w finansach – od doradztwa do biznesu

Wypowiedź Marty Wrochny-Łastowskiej, członkini zarządu ds. finansowych, Żabka Polska

– Wiedza, którą zdobyłam podczas ponad 10-letniej pracy w E&Y (Ernst & Young), pozwoliła mi bardzo dobrze odnaleźć się potem w biznesie. Rozpoczęcie mojej pracy właśnie w doradztwie i przejście do biznesu być może przyspieszyło moją karierę zawodową – mówi Marta Wrochna-Łastowska, członkini zarządu ds. finansowych, Żabka Polska.

Czy Żabka Polska jest pracodawcą przyjaznym studentom?

– Żabka jest bardzo dobrym miejscem do zdobywania doświadczenia. Mamy program praktyk –  zachęcamy studentów nie tylko z Polski, ale także z uczelni międzynarodowych, aby dołączyli do naszych zespołów. W niektórych obszarach jesteśmy bardzo silnym liderem. W finansach jest to m.in. obszar zaawansowanej analityki, business intelligence, gdzie z wykorzystaniem najnowocześniejszych narzędzi, jako zespół finansowo-analityczny wspieramy biznes w podejmowaniu decyzji – zapewnia Wrochna-Łastowska.

A także:

  • Jakie były początki jej kariery?
  • Z jakich powodów warto dołączyć do zespołu Żabka Polska?

Marta Wrochna-Łastowska – członkini zarządu ds. finansowych, Żabka Polska. Absolwentka Finansów i Rachunkowości oraz Zarządzania w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Posiada tytuł ACCA (Association of Chartered Certified Accountants).

Od stycznia 2021 w zarządzie firmy Żabka Polska. Zarządza zespołem odpowiadającym za bezpieczeństwo ekonomiczne i obsługę finansową oraz wsparcie analityczne działalności operacyjnej. Od 2018 roku jako dyrektor finansowa odpowiadała za efektywne i skuteczne zarządzanie finansami przedsiębiorstwa, planowanie i prognozowanie, obszar skarbu, związany z analizami biznesowymi oraz audytem wewnętrznym. Wcześniejsze doświadczenie zawodowe zdobyła m.in. podczas wieloletniej pracy w Ernst & Young Corporate Finance w Polsce i za granicą.

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.