Gra w szachy może się przydać w finansach

Wypowiedź Marty Wrochny-Łastowskiej, członkini zarządu ds. finansowych, Żabka Polska

– Zachęcam do gry w szachy lub brydża, bo te gry rozwijają myślenie strategiczne, krok po kroku. I to jest istotne w finansach, ale nie tylko – mówi Marta Wrochna-Łastowska, członkini zarządu ds. finansowych, Żabka Polska.

Kiedy należy podjąć decyzję o swojej przyszłości zawodowej?

– Najważniejsze z mojej perspektywy jest to, żeby realizować się w pracy, którą się wybierze. Wielu uczniów na etapie maturalnym nie wie dokładnie, co chce robić. I myślę, że nawet jeśli nie wie tego w czasie studiów, to ciągle jest ok. Ważne jest moim zdaniem, żeby mieć tę odwagę próbowania różnych rzeczy – zaznacza Wrochna-Łastowska.

A także:

  • Dlaczego warto wybrać SGH?
  • Jak poszukiwać własnej drogi?
  • Czym powinien interesować się przyszły student finansów?

Autor:

Marta Wrochna-Łastowska – członkini zarządu ds. finansowych, Żabka Polska. Absolwentka Finansów i Rachunkowości oraz Zarządzania w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Posiada tytuł ACCA (Association of Chartered Certified Accountants).

Od stycznia 2021 jest w zarządzie firmy Żabka Polska. Zarządza zespołem odpowiadającym za bezpieczeństwo ekonomiczne i obsługę finansową oraz wsparcie analityczne działalności operacyjnej. Od 2018 roku jako dyrektor finansowa odpowiadała za efektywne i skuteczne zarządzanie finansami przedsiębiorstwa, planowanie i prognozowanie, obszar skarbu, związany z analizami biznesowymi oraz audytem wewnętrznym. Wcześniejsze doświadczenie zawodowe zdobyła m.in. podczas wieloletniej pracy w Ernst & Young Corporate Finance w Polsce i za granicą.

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.