Jakich umiejętności uczy prawo?

Wypowiedź Rafała Morka, członka Rady Arbitrażowej SA KIG w Warszawie

– Jest to wspaniały zawód, który pozwala realizować różne pasje i kształtować różne umiejętności, takie jak przekonywanie, artykułowanie swoich myśli – i na papierze, i ustnie w trakcie rozprawy. To są bardzo szczególne emocje, szczególne doświadczenia zawodowe, które mnie napędzają, są dla mnie źródłem mojej profesjonalnej satysfakcji i energii. Z przyjemnością przychodzę dzięki temu do pracy – przekonuje dr Rafał Morek, adwokat, członek Rady Arbitrażowej SA KIG.

Kiedy wybiera się specjalizację w tym zawodzie?

– Studia prawnicze trwają 5 lat i chyba większość dojrzewających prawników podejmuje wstępnie takie wybory w czasie seminariów, na czwartym, piątym roku. Ale można zmienić zawód prawniczy – mam kolegów, koleżanki, którzy zaczynali jako adwokaci, a dziś są sędziami i vice versa. Witold Gombrowicz skończył aplikację sędziowską, ale sędzią nigdy nie był. Nie ma takiej cezury czasowej – to jest wykształcenie i zawód, który stwarza bardzo wiele możliwości w obrębie tych różnych zawodów prawniczych – wyjaśnia Morek.

A także:

  • Czego uczy się przyszły prawnik?
  • Dlaczego warto studiować prawo?
  • Czym Rafał Morek kierował się przy wyborze studiów?

dr Rafał Morek – adwokat, członek Rady Arbitrażowej SA KIG. Absolwent prawa na Uniwersytecie Warszawskim oraz Uniwersytecie Ottawskim (Kanada), doktor nauk prawnych.

Partner w kancelarii DWF, adiunkt na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Jest autorem wielu publikacji na temat rozwiązywania sporów, prawa prywatnego i porównawczego. Koncentruje się na doradztwie w zakresie międzynarodowych i krajowych projektów infrastrukturalnych i sporów. Jako arbiter lub pełnomocnik reprezentujący klientów w arbitrażu brał udział w ponad 80 postępowaniach zgodnie z zasadami ICC, SCC, ICSID, UNCITRAL, DIS, Sądu Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie, Sądu Arbitrażowego przy KIG i innych. Jest certyfikowanym mediatorem i trenerem mediacji, a także często występuje jako negocjator, rozjemca lub członek komisji DAB.

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.