Prawo rozszerza horyzonty

Wypowiedź Andrzeja Szumowskiego, wiceprezesa zarządu Wyborowa Pernod Ricard

Jak zostać menedżerem? – Uczyć się, uczyć i jeszcze raz uczyć. Mieć otwarty umysł, szukać mentorów i rozumieć zależności, jakie funkcjonują w gospodarce – mówi Andrzej Szumowski, wiceprezes zarządu Wyborowa Pernod Ricard i prezes zarządu Stowarzyszenia Polska Wódka. Jak podkreśla, jeżeli będziemy starali się lepiej zrozumieć nie tylko owe zależności, ale i otaczający nas świat, mamy szansę, aby w przyszłości umieć zarządzać i przy odrobinie szczęście nawet stanąć na czele firmy, korporacji, agencji rządowej czy ministerstwa. – To nie jest łatwy kawałek chleba, mówię to z własnego doświadczenia, natomiast daje satysfakcję, bo nie ma nic piękniejszego od poczucia odpowiedzialności za innych – wyjaśnia Szumowski.

Według niego, warto rozważyć studia prawnicze, ponieważ prawo towarzyszy nam w każdej dziedzinie naszego życia, a jego znajomość przydaje się zawsze i wszędzie. – Prawo znakomicie rozszerza horyzonty. Powoduje, że rozumiemy życie nas otaczające – zależności, jakie powstają w relacjach międzyludzkich, między firmami, między państwami  – uważa Andrzej Szumowski, absolwent prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Dodaje także, że studia prawnicze są dla osób o otwartych umysłach i określonej wrażliwości, które patrzą na świat holistycznie, dociekają, chcą się uczyć, a także czują po skończeniu studiów odpowiedzialność za tych, którym zabrakło w życiu szczęścia. Jego zdaniem prawnik może być „przewodnikiem” dla wielu innych, nieprawniczych zawodów.

Czym warto kierować się przy wyborze studiów? Więcej w nagraniu.

Autor:

Andrzej Szumowski – wiceprezes zarządu Wyborowa Pernod Ricard, prezes zarządu Stowarzyszenia Polska Wódka i przewodniczący Rady Związku Pracodawców „Polski Przemysł Spirytusowy”. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowych Studiów Public Relations w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Karierę zawodową rozpoczął w Ministerstwie Współpracy Gospodarczej z Zagranicą. Był m.in. podsekretarzem stanu w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej, a także doradcą szefa Kancelarii Prezydenta RP, a w latach 2002-2005 doradcą ministra spraw zagranicznych. Przez wiele lat był związany ze spółką Agros Holding S.A – jako doradca prezesa, dyrektor komunikacji oraz dyrektor public affairs. Sprawował również funkcję doradcy prezesa Polkomtel S.A

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.