Od pracy w korporacji do ministerstwa

Wypowiedź Barbary Sochy, wiceministra rodziny i polityki społecznej, pełnomocnika rządu ds. polityki demograficznej

Czy doświadczenie w marketingu przemysłowego giganta przydaje się w pracy na rzecz polskich rodzin? – Pracując w tych firmach i na tych stanowiskach, realizowałam się zgodnie z moim wykształceniem. W trakcie tych lat miałam do czynienia z dramatycznymi wyborami kobiet: Czy poświęcić się karierze zawodowej czy rodzinie? To jest odwieczny dylemat. Oczywiste było dla mnie to, że potrzebne są w Polsce rozwiązania, które pomogą to łączyć. Stąd już prosta droga do tego, co robię dzisiaj – mówi Barbara Socha, wiceminister rodziny i polityki społecznej. Jak zamierza pomóc Polakom w dokonywaniu odpowiednich wyborów? 

A także:

• Jak pogodzić życie zawodowe i chęć posiadania rodziny?

• Dlaczego Barbara Socha zdecydowała się zająć polityką demograficzną?

Barbara Socha – wiceminister rodziny i polityki społecznej, pełnomocnik rządu ds. polityki demograficznej. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej, kierunków finanse i bankowość oraz międzynarodowe stosunki gospodarcze i polityczne, Uniwersytetu Warszawskiego (podyplomowe studia dziennikarskie) oraz doktoranckich studiów ekonomiczno-społecznych w SGH.

Doświadczenie zawodowe zdobywała jako dyrektor komunikacji, rzecznik prasowy i dyrektor ds. marketingu przemysłowego w IBM Polska na Europę Środkowo-Wschodnią. Zajmowała się m.in. projektami badawczymi i koordynacją kampanii społecznych dla Fundacji Mamy i Taty.

W grudniu 2019 r. została powołana na pełnomocnika rządu ds. polityki demograficznej oraz podsekretarza stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej. Odpowiada za przygotowanie i wdrażanie projektu strategii demograficznej oraz promowanie i upowszechnianie kultury prorodzinnej. Współpracuje z Radą Rodziny przy Minister MRiPS.

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.