Jak zostać ministrem przed trzydziestką?

Wypowiedź Bartłomieja Orła, pełnomocnika premiera ds. programu “Czyste Powietrze”

Ma dopiero 29 lat. Od września 2020 r. jest pełnomocnikiem premiera ds. programu “Czyste Powietrze”. Kim jest Bartłomiej Orzeł i jak wyglądała jego zawodowa ścieżka przed objęciem stanowiska ministra? – Tutaj musimy się cofnąć jeszcze do czasów licealnych. Zostałem bardzo mocno ukierunkowany przez mojego nauczyciela WOS-u i historii. To on zauważył we mnie taką smykałkę biznesowo-zarządczą i poprowadził mnie w tym kierunku – wspomina Bartłomiej Orzeł, pełnomocnik premiera ds. programu “Czyste Powietrze”.

Nie bez znaczenia w karierze młodego ministra są także ukończone studia. – Później były oczywiście studia z zakresu zarządzania. (…) To był kierunek bardzo mocno rozwijający ogólnie. To przydaje się w zarządzaniu na poziomie operacyjnym – kiedy trzeba wykonać zadanie czy zarządzać zespołem. Daje też szersze spojrzenie na kontekst międzynarodowy, ponieważ mam styczność z Bankiem Światowym czy Komisją Europejską – wymienia minister. 

A także:

  • Jak Bartłomiej Orzeł ocenia współpracę z premierem Morawieckim?
  • Gdzie zdobywał wiedzę na temat ochrony środowiska?

Bartłomiej Orzeł – pełnomocnik premiera ds. programu “Czyste Powietrze”. Autor publikacji naukowych z zakresu marketingu i gospodarki, komentator medialny w zakresie ekonomii i gospodarki. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University.Karierę zawodową rozpoczynał w organizacjach pozarządowych, gdzie pełnił funkcję koordynatora projektów i fundraisera. Następnie pracował w mediach – zajmował się tematyką gospodarczą, społeczną oraz rolną. Współpracował m.in. z „wSensie.pl”, „wGospodarce.pl” oraz „Uważam Rze”. Otrzymał nagrodę specjalną w Konkursie im. Władysława Grabskiego dla najlepszych dziennikarzy ekonomicznych 2018. W latach 2018-20 członek Zespołu Ekspertów Prezesa Rady Ministrów, następnie zastępca dyrektora Centralnego Ośrodka Sportu. Od 2020 r. pełni funkcję pełnomocnika premiera ds. programu “Czyste Powietrze”.

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.