Studia prawnicze pozwalają lepiej zrozumieć świat

Wypowiedź Agnieszki Durlik, dyrektora generalnego Sądu Arbitrażowego przy KIG

– Studia prawnicze są trudne i wymagają bardzo dużo pracy, związanej z uczeniem się, powtarzaniem i zrozumieniem – mówi Agnieszka Durlik, dyrektor generalny Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Podyplomowego Studium Zarządzania Zasobami Ludzkimi Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Jak dodaje, aby przekonać się, czy kariera prawnika to coś dla nas, warto już w szkole średniej brać udział np. w konkursach arbitrażowych.

Zdaniem Agnieszki Durlik, studia prawnicze pozwalają lepiej zrozumieć świat, a także czuć się bezpiecznie przy podpisywaniu umów. Absolwenci prawa mają również wiele możliwości zawodowych. – Na początku trzeba się nauczyć prawie wszystkiego i ze wszystkiego zdawać egzaminy, głównie z prawa cywilnego, które jest najtrudniejsze. Ale potem można się specjalizować – być doradcą przedsiębiorcy, adwokatem i bronić ludzi w sądzie karnym czy sądzie rodzinnym, można też pracować w administracji i wydawać decyzje, czy też przed sądem administracyjnym reprezentować tych, którzy z tymi decyzjami się nie zgadzają – podkreśla dyrektor generalny Sądu Arbitrażowego przy KIG.

Więcej w nagraniu wypowiedzi.

Autor:

Agnieszka Durlik – dyrektor generalny Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Podyplomowego Studium Zarządzania Zasobami Ludzkimi Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ekspertka organizacji samorządowych przedsiębiorców, specjalizująca się w tematyce gospodarczej i prawnej związanej z zasadami zakładania oraz prowadzenia działalności gospodarczej, a także w zakresie prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Współautorka wielu publikacji dotyczących m.in. rzecznictwa interesów czy przeciwdziałania korupcji.

Partner strategiczny

Partnerzy instytucjonalni

Partner

Partnerzy medialni

Twoja playlista jest pusta.